Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2018 18:57
Overwatch z wielkimi zmianami. Nowe funkcje i praca nad balansem
746V

Overwatch z wielkimi zmianami. Nowe funkcje i praca nad balansem

Blizzard nie zamierza rezygnować z Overwatch. Firma wciąż rozbudowuje i dopracowuje swoją produkcję, a nowa aktualizacja pokazuje kapitalne zrozumienie potrzeb społeczności. Twórcy zapewniają oczekiwane funkcje.

Blizzard jeszcze przed premierą Overwatch zapowiedział wielki rozwój gry i firma nie zawodzi oczekiwań fanów. Produkcja systematycznie otrzymuje nowe mapy, kolejnych bohaterów oraz nowe funkcje, a wszystkie elementy trafiają do graczy za darmo.

Jak powstają bohaterowie z Overwatch?

Sympatycy Overwatch nie mogą narzekać. Producent opublikował aktualizację 1.25, która trafiła na komputery osobiste i wprowadza między innymi dwie oczekiwane funkcje społecznościowe – gracze w końcu otrzymają dostęp do wyszukiwania grup uwzględniając swoje preferencje, a jednocześnie po zakończonych pojedynkach można nagrodzić przeciwników oraz partnerów pewnymi gestami.

Pochwały – Kiedy gracze kończą mecz, mogą posłużyć się Pochwałami, aby wyróżnić członków swojej drużyny za dobrą grę zespołową, sportowe zachowanie lub inicjatywę. Przeciwników również można chwalić za sportowe zachowanie! Przyznawanie pochwał zapewnia dodatkowe punkty doświadczenia, a im więcej wyróżnień otrzyma się od innych graczy, tym bardziej rosnąć będzie poziom pochwał, maksymalnie do 5. Dodatkowo co jakiś czas gracze otrzymują nagrody, które przyznawane są w oparciu o poziom pochwał.

Wyszukiwanie ekip – Gracze mogą korzystać z funkcji wyszukiwania ekip dostępnej w interfejsie gry, aby tworzyć własne grupy w oparciu o różne preferencje. Wybierajcie role, składy drużyn, wymagania dotyczące poziomu pochwał, a nawet łączcie się z innymi ekipami.

Deweloperzy zajęli się również odświeżeniem profilów kariery, zdecydowali się połączyć dwie role bohaterów i zajęli się sporymi zmianami w balansie – największego odświeżenia doczekała się Symmetra.

Profile kariery – Wasz profil kariery posiada teraz ustawienia prywatności – Publiczny, Tylko znajomi lub Prywatny.

Nowa kategoria – Natarcie. Role bohaterów Ataku i Obrony zostały połączone w jedną kategorię – Natarcie.

Zmiany balansu – Zmieniająca rzeczywistość bohaterka, Symmetra, doczekała się jednej z większych przemian od premiery Overwatch, przechodząc do roli w Natarciu i zyskując zupełnie nowy atak podstawowy i alternatywny, dwie nowe zdolności i nową superzdolność. Więcej informacji o zmianach postaci znaleźć można w naszym artykule.  Mapa Kolonia księżycowa Horyzont przeszła zmiany projektowe obejmujące zarówno balans jak i wygląd – pojawiło się między innymi więcej osłon oraz fauny w sekcjach botanicznych!

To oczywiście nie koniec zmian – pełną listę nowości znajdziecie w tym miejscu. Jednocześnie warto przypomnieć, że według plotek już wkrótce Blizzard przedstawi następnego herosa, więc gracze mogą oczekiwać kolejnych nowości, które w niedalekiej przyszłości trafią na trzy platformy.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: