Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2018 21:00
Monster Hunter World nie trafi na Nintendo Switch, ale konsola Nintendo może otrzymać nową przygodę
820V

Monster Hunter World nie trafi na Nintendo Switch, ale konsola Nintendo może otrzymać nową przygodę

Capcom postanowiło zakończyć dyskusje graczy dotyczące przeniesienia Monster Hunter World na Nintendo Switch. Gra nie może wskoczyć na kolejną platformę, ale Japończycy mogą szykować ciekawą niespodziankę dla sympatyków Nintendo.

Po zapowiedzi Monster Hunter World posiadacze Nintendo Switchów nie potrafili zrozumieć, dlaczego Japończycy nie zdecydowali się wrzucić gry na nową platformę Big N. Firma wielokrotnie podkreślała, że tytuł nie trafi na kolejny sprzęt i temat został ponownie poruszony podczas spotkania z inwestorami.

Monster Hunter Generations Ultimate na Nintendo Switch! Znamy datę premiery i mamy zwiastun

Capcom raz na zawsze zakończył dyskusje na temat przeniesienia Monster Hunter World na Nintendo Switch – jeden z przedstawicieli studia podkreślił, że jest to po prostu niemożliwe do wykonania. Nie jest raczej niespodzianką, że urządzenie Nintendo jest słabsze od PlayStation 4 i Xboksa One, więc autorzy musieliby w tym wypadku zdecydować się na mocne cięcia.

Zamiast tego Japończycy mają inny plan – jak wiadomo we wrześniu na Nintendo Switch zadebiutuje Monster Hunter Generations Ultimate, czyli odświeżona i poprawiona wersja Monster Hunter Generations, która w 2015 roku trafiła na konsolę Nintendo 3DS.

To nie koniec dobrych wieści, ponieważ Capcom zaznaczył, że Nintendo Switch może otrzymać kolejną, pełnoprawną grę z serii. Firma nie może oczywiście aktualnie zapowiedzieć tytułu – w końcu studio skupia się na promocji Monster Hunter Generations Ultimate – ale możemy mieć pewność, że korporacja nie zapomina o Nintendo Switchu.

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2018/06/switch_may_be_getting_an_exclusive_monster_hunter_game_as_well_as_generations_ultimate

Tagi: Capcom monster hunter Monster Hunter World