Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2018 14:04
Xbox One ze wsparciem myszek i klawiatur. Firma współpracuje z Razerem
1795V

Xbox One ze wsparciem myszek i klawiatur. Firma współpracuje z Razerem

Korporacja z Redmond od wielu miesięcy pracuje nad oficjalnym wsparciem dla klawiatur oraz myszek w Xboksie One. Microsoft miał znaleźć cennego partnera, z którym przygotuje profesjonalny sprzęt dla graczy.

Microsoft nie ukrywa pracy nad pełnym wsparciem dla klawiatur oraz myszek dla Xboksa One. Już teraz Minecraft (wersja Bedrock) oferuje grę za pomocą dodatkowych urządzeń na konsoli, ale to dopiero początek, ponieważ Amerykanie za pomocą sprzętu zamierzają rozszerzyć listę gier – na Xboksie mogą zadebiutować między innymi porządne strategie czasu rzeczywistego.

Xbox One nie otrzyma wsparcia wirtualnej rzeczywistości

Amerykanie doskonale wiedzą, że na początku muszą zadbać o dobre wsparcie dla urządzeń i redakcja WindowsCentral.com dotarła do dokumentów, według których już kwietniowa aktualizacja miała rozszerzyć możliwości dla deweloperów.

W dokumentacji Microsoftu pojawia się Razer Turret, czyli zestaw klawiatura + myszka, który idealnie nadaje się do rozgrywki nawet na kanapie. Prezentacja przedstawia szczegółową współpracę Microsoftu z Razerem – obie firmy miałyby wspólnie doprowadzić oświetlenie Razer Chroma RGB do Xboksa One i zapewnić tym samym lepsze wrażenia graczom.

Deweloperzy odpowiedzialni za gry nadal musieliby zapewnić wsparcie dla kontrolerów z Xboksa One, ale jednocześnie mają otrzymać możliwość podłączenia jednej myszki i jednej klawiatury na konsolę – nie tak jak w przypadku padów.

Xbox One wsparcie klawiatura i myszka

Nie musicie się przy tym obawiać o balans i starcie pad vs. myszka. Microsoft w dokumencie zawarł konkrety dotyczące „Balansu i Multiplayera”, w których firma podkreśla, że zdrowa rywalizacja jest najważniejsza. Myszka i klawiatura może zostać wykryta przez konsolę, więc deweloperzy mogą zablokować pojedynki, w których nie moglibyśmy mówić o uczciwej walce.

W tekście pojawia się również ważna wiadomość – Xbox One ma wspierać wszystkie myszki, nawet te bezprzewodowe, jednak gracze nie otrzymają możliwości podłączania urządzeń z niestandardowymi sterownikami oraz oczywiście „gryzoni” na Bluetooth.

Trudno aktualnie powiedzieć, czy deweloperzy posiadają już odpowiednie narzędzia do implementacji myszek i klawiatur dla Xboksa One, ale najważniejsze jest jedno – Microsoft dba o balans w zmaganiach sieciowych i producenci gier otrzymają narzędzia, dzięki którym zablokują pojedynki, w których jeden gracz strzela na padzie, a drugi na myszce.

Xbox One wsparcie klawiatura i myszka

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-and-razer-might-be-working-xbox-keyboard-and-mouse-partnership

Tagi: klawiatura Microsoft myszka xbox one