Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2018 19:55
Fallout 76 został przygotowany do wszystkich fanów i twórcy będą karać graczy
2141V

Fallout 76 został przygotowany dla wszystkich fanów. Bethesda pokazuje rozgrywkę

Bethesda mierzy się z wymagającym zadaniem zaoferowania sieciowych zmagań do uniwersum Fallout. Twórcy rozbudowują wielką serię, ale zespół odpowiedzialny za grę miał zająć się najdrobniejszymi elementami, by upewnić się, że każdy fan znajdzie swoje miejsce w Fallout 76. [Aktualizacja #1]

Jeszcze kilka lat temu gracze mogli wyłącznie marzyć, by przemierzać zniszczony świat kolejnej odsłony serii Fallout ze znajomymi. Twórcy początkowo planowali rozbudować ostatnią część i dodać do niej rywalizację multiplayer, jednak w pewnym momencie zespół odpowiedzialny za projekt dostrzegł, że koncepcja sieciowego Fallouta powinna zostać znacząco rozszerzona.

Fallout 76 będzie rozwijane przez lata. Bethesda zdradza konkrety

W sprawie gry ponownie wypowiedział się Pete Hines, który nie ukrywa, że Fallout 76 jest przygotowany dla wszystkich graczy. W tytule znajdziemy historię do odkrycia, wiele miejsc do eksploracji, zainteresowani stworzą budynki, a kolejni zbiorą zespoły i wyruszą na walki z gigantycznymi bestiami.

Produkcja ma swoją zawartością zainteresować bardzo szerokie grono odbiorców, a producent zamierza rozwijać projekt przez wiele kolejnych lat – już wcześniej dowiedzieliśmy się, że to właśnie fani ustalą, w jaki sposób Fallout 76 ma być rozwijany.

Przedstawiciel Bethesdy nie ukrywa, że problemem Fallout 76 mogą okazać się grupy graczy, którzy będą terroryzować jednostki lub mniej doświadczone zespoły. Już takie niedogodności pojawiają się  w innych pozycjach, ale studio w tym wypadku zapewni systemy – między innymi kary oraz zemsty – które mają zapobiegać takim sytuacjom. Jednym z przedstawionych przez Hinesa mechanik jest większa nagroda dla pokonanego – jeśli będziesz chciał poczuć smak rewanżu i dogonisz swojego oprawcę, to możesz zgarnąć dodatkowe korzyści.

To oczywiście nie rozwiąże wszystkich problemów, ale musimy pamiętać, że Fallout 76 nie jest grą nastawioną na PVP:

„To nie jest gra PVP, w której celem jest zabicie wszystkich innych. Fallout 76 skupia się na życiu w postapokaliptycznym świecie, w którym odgrywa się pewne role. Jest mnóstwo zadań, są obszary do odkrycia, są rzeczy, które można stworzyć, inne zbudować i jest wiele możliwości.”

Mam mimo wszystko wrażenie, że w Fallout 76 nie zabraknie „gangów”, które będą rywalizować o wpływy i przejmować kolejne cenne lokacje… W końcu do takich scen przyzwyczaiły nas wszystkie przygody oblane sosem postapo.

[Aktualizacja #1]

Bethesda udostępniła stary zwiastun przepełniony rozgrywką, który możemy teraz zobaczyć w lepszej jakości:

Źródło: https://gamingbolt.com/fallout-76-will-have-a-system-that-will-punish-players-who-spoil-the-fun-for-others

Tagi: Bethesda Fallout 76 pete hines