Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.06.2018 08:34
Death Stranding. Pierwszy skrótowy opis fabuły
5151V

Death Stranding. Pierwszy skrótowy opis fabuły

Death Stranding dorobiło się już trzech zajawek (ostatniej na targach w Los Angeles), ale nadal wiemy bardzo niewiele o tej produkcji. Strzępki fabularnych informacji można znaleźć w dosyć nieoczekiwanym miejscu.

Opis filmiku na YouTube to chyba ostatnie miejsce, w którym szuka się konkretnych informacji o zapowiedzianej grze. W przypadku Death Stranding warto jednak dokładnie przeczytać, co znalazło się w sekcji opisowej na oficjalnym kanale PlayStation. Znaleźć tu można pierwsze konkrety dotyczące fabuły tej tajemniczej gry.

"To zupełnie nowe, wyznaczające standardy gatunkowe dla gier doświadczenie na PlayStation 4 od legendarnego twórcy gier Hideo Kojimy. Osaczony na każdym kroku przez prądy śmierci Sam Bridges musi przetrwać w świecie totalnie przemienionym przez Death Stranding. Sam wyrusza na podróż w celu połączenia z powrotem rozbitego świata, trzymając w rękach splecione pozostałości przyszłości. Czym jest tajemnica Death Stranding? Co Sam odkryje na swojej drodze? Gameplay wyznaczający standardy gatunkowe skrywa w sobie odpowiedzi na te pytania i znacznie więcej".

Wygląda na to, że w nowej grze Hideo Kojimy coś stało się ze światem, który zawiesił się w stanie między życiem a śmiercią. Główny bohater Sam jest jedyną osobą, która posiada możliwość odmiany tej sytuacji. Death Stranding to chyba nazwa dla tej anomalii. Ze wcześniejszych informacji wynika, że Sam po śmierci przeżywa coś w rodzaju reinkarnacji (sceny w głębi morza). Dzięki temu nowy, odrodzony "model" bohatera może zobaczyć np. krater od wybuchu, który go wcześniej uśmiercił.

Mark Cerny zapowiedział wcześniej, że wydarzenia ukazywane z trailerów Death Stranding mają stać się czytelne dla graczy dopiero po 4-5 godzinach rozgrywki. Nie mamy co zatem liczyć na bardzo dokładne wytłumaczenie scenariusza dzieła Kojimy przed premierą. Odkrywanie, co tak naprawdę się tu dzieje, to pewnie spora część przyjemności, która będzie płynęła z tej pozycji.

"Wyznaczanie nowych standardów gatunkowych" też brzmi ciekawie i pewnie wskazuje na to, że Death Stranding nie zaoferuje rozrywki, do której się przyzwyczailiśmy. Niestety gra nadal nie dorobiła się choćby przybliżonej daty premiery. Na to ogłoszenie trzeba będzie pewnie poczekać do następnych targów E3.

 

Tagi: Death Stranding Hideo Kojima PS4 Sony