Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.06.2018 09:38
Deracine. Autor Dark Souls opowiada o nowej grze. Pierwsze screeny
1006V

Deracine. Autor Dark Souls opowiada o nowej grze. Pierwsze screeny

Hidetaka Miyazaki postanowił zrobić sobie odpoczynek od szlachtowania kolejnych potworów i demonów. Tym razem autor Dark Souls skupia się na grze przygodowej pod tytułem Deracine.

Hidetaka Miyazaki udzielił krótkiego wywiadu dla PlayStation Blog, gdzie opowiedział co nieco o szykowanej przez siebie produkcji, ekskluzywnej dla PlayStation VR.

W Deracine wcielimy się w ducha

"Po pierwsze musieliśmy szybko nadgonić to, czego nie wiedzieliśmy o VR. Szukaliśmy projektu, który mógłby nam w tym pomóc.

Kiedy kończyliśmy Bloodborne i Dark Souls III zastanawialiśmy się, jakie będą nasze następne kroki. Chcieliśmy sięgnąć do naszych korzeni, czyli gier przygodowych takich jak Echo Night" - powiedział Miyazaki.

Ojciec serii Dark Souls ujawnił, że narracja w Deracine będzie porozbijana na kawałki i w pewnym sensie niespójna. Gracz będzie samodzielnie musiał poskładać fabułę tej pozycji do kupy i poszukać w niej sensu. Scenariusz tytułu ma rozwijać się w bardzo subtelny i nienachalny sposób, w stylu poprzednich gier Miyazakiego.

"Sposób w jaki opowiadam o historiach w moich grach - zostawianie wielu wydarzeń dla wyobraźni odbiorcy - jest mi bardzo bliski i wiąże się z ilością książek, które czytałem jak byłem mały. Dopiero po czasie, kiedy nabrałem wiedzy i dorosłem wracałem do wielu książek, by zrozumieć je w pełni".

Co to oznacza łatwo się domyślić. Tak jak w innych grach Miyazakiego fabuła w Deracine będzie zapewne zbiorem niewiadomych, tajemniczych postaci i zdarzeń. Nie ma tu co liczyć na długie dialogi, cutscenki wyjaśniające każdą sytuację itd.

Poniżej znajdziecie pierwsze opublikowane screnshoty z Deracine. Gra jest exclusivem dla PS VR.

Tagi: