Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.06.2018 08:31
PlayStation Now z pobieraniem gier na dysk. Pierwsze nieoficjalnie szczegóły
3154V

PlayStation Now z pobieraniem gier na dysk. Pierwsze nieoficjalnie szczegóły

Kilka dni temu pojawiły się plotki na temat tego, że już niedługo PlayStation Now przejdzie sporą metamorfozę. Chodzi o możliwość pobierania gier na dysk, a nie tylko streamowania gameplayu. Na temat więcej światła rzuca redakcja Kotaku.

Informator Kotaku potwierdza wcześniejsze pogłoski o zmianach w PlayStation Now. Świeża funkcjonalność ma zostać udostępniona pod koniec września 2018 roku. Na początku opcja pobierania gier na dysk będzie ograniczać się do gier z PlayStation 4.

PS Now ma otrzymać opcję pobierania gier

Ściągnięte tytuły będą działać tak samo jak gry pobrane np. w ramach abonamentu PlayStation Plus. Takie gry będą się odpalać tylko do momentu wygaśnięcia aktualnej subskrypcji PlayStation Now. W ściągnięte pozycje będzie można grać offline na swoim głównym, domowym egzemplarzu PlayStation 4.

Takie zmiany to z pewnością miła informacja dla osób, które nie dysponują tak mocnym łączem internetowym, by zapewnić sobie błyskawiczny streaming gameplayu. Usługa PS Now stanie się we wrześniu znacznie bardziej atrakcyjna. Szkoda tylko, że Sony cały czas oferuje PS Now tylko w wybranych krajach. W Polsce nadal możemy tylko pomarzyć o pograniu na PC w wybrane exclusivy z PS3 i PS4. Nie wiadomo, kiedy usługa może wystartować na polskim rynku.

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2018/06/19/source-playstation-now-will-offer-downloads-later-this-year

Tagi: playstation now PS Now sony