Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2018 16:52
Resident Evil 2 Remake na długiej rozgrywce. Perfekcyjny „kotlet”?
1776V

Resident Evil 2 Remake na długiej rozgrywce. Perfekcyjny powrót dla fanów marki?

Pokaz pełnej rozgrywki z wersji demonstracyjnej Resident Evil 2 Remake powinien skłonić niezdecydowanych do japońskiego mięsa. Capcom odgrzał znaną produkcję i najnowszy gameplay wygląda wyjątkowo dobrze.

Capcom przywiózł na E3 demonstrację Resident Evil 2 Remake i poniższy materiał pokazuje ogrom zmian wprowadzonych do tytułu przez japońską korporację. Twórcy nie bali się zaryzykować i postanowili w kilku miejscach w istotny sposób wpłynąć na gameplay.

E3 2018 – Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Japończycy nie kalkulowali. Postanowili od podstaw odświeżyć dwudziestoletnią legendę i w rezutlacie Resident Evil 2 Remake został przygotowany na współczesnym silniku. Twórcy wykorzystali do stworzenia gry wielu nowoczesnych technologii, które sprawiają, że tytuł ma prezentować kapitalną oprawę w każdym miejscu.

Największa zmiana w przypadku rozgrywki to oczywiście dostosowanie kamery do współczesnych standardów. W Resident Evil 2 Remake akcję widzimy zza barku bohatera i w rezultacie gracze otrzymają możliwość dokładnego rozglądania się po mrocznych lokacjach.

Capcom wciąż nie potwierdził, czy zdecydował się na rozbudowanie tytułu, ale jeszcze przed E3 pojawiły się plotki, według których studio zadbało o dodatkowe atrakcje. Mam przy tym wrażenie, że nawet jeśli producenci nie zdecydowali się na przygotowanie dodatkowych lokacji, to gracze nie będą specjalnie narzekać, bo Resident Evil 2 Remake wygląda kapitalnie.

Tagi: Capcom gameplay resident evil 2 remake