Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.06.2018 17:45
Assassin's Creed: Odyssey na godzinnej rozgrywce. Seria wciąż nie wróciła do corocznego cyklu wydawniczego
3663V

Assassin's Creed: Odyssey na godzinnej rozgrywce. Seria wciąż nie wróciła do corocznego cyklu wydawniczego

Ubisoft zdradza kolejne konkrety dotyczące Assassin's Creed: Odyssey, a jednocześnie pozwala spojrzeć na długi fragment rozgrywki. Francuzi są pewni, że nic nie zostało przesądzone i w przyszłym roku możemy nie zobaczyć nowej odsłony serii.

Assassin’s Creed: Origins trafił na rynek 27 października ubiegłego roku, a premiera Assassin's Creed: Odyssey odbędzie się już 5 października, więc gracze otrzymają możliwość zapoznania się z kolejną częścią w niespełna 12 miesięcy.

E3 2018 – Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Mimo to nie powinniście przygotowywać się na kolejną odsłonę, która miałaby trafić na rynek w przyszłym roku, ponieważ Yves Guillemot wspomniał podczas YouTube Live at E3 2018, że firma wciąż nie zdecydowała się na przejście w coroczny model wydawniczy.

Assassin's Creed: Odyssey zostało przygotowane w trzy lata, czyli w takim samym czasie jak Assassin’s Creed: Origins, ale po prostu nad dwoma grami pracują inne oddziały francuskiej korporacji – za historię w Egipcie odpowiada Ubisoft Montreal, a Ubisoft Quebec stworzył wydarzenia w Grecji. Natomiast jeśli kolejny zespół będzie potrzebował dodatkowego czasu, to bez problemu go otrzyma, a w tej sytuacji na rynku pojawi się inna pozycja.

Twórcy z Quebec stawiają na historię i w rezultacie produkcja zaoferuje „ponad 30 godzin interaktywnej narracji”, a podczas opowieści natrafimy na sporo trudnych decyzji, które będą miały wpływ na wydarzenia (aktualne oraz długofalowe). Studio stworzyło nawet kilka zakończeń, które znacząco się od siebie różnią.

Na deser możecie spojrzeć na długi gameplay prezentujący wycinek gry przywieziony przez Ubisoft do Los Angeles.   

Źródło: YouTube.com

Tagi: Assassin's Creed Odyssey e3 e3 2018 gameplay Ubisoft