Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.06.2018 13:30
The Last of Us Part 2 z fabularnymi konkretami. Naughty Dog potwierdza istotny wątek
4142V

The Last of Us Part 2 z fabularnymi konkretami. Naughty Dog potwierdza istotny wątek

Neil Druckmann postanowił przedstawić pierwsze informacje dotyczące fabuły The Last of Us Part 2. Gracze mogą liczyć na kilka ciekawych wątków oraz bardzo rozbudowaną rozgrywkę. Studio spędziło mnóstwo czasu, by zadbać o rzeczywistą animację.

Przedstawiciele Naughty Dog pojawili się na E3 Coliseum, gdzie przedstawili informacje dotyczące gry. Na dobry początek mogę potwierdzić, że Joel żyje, jednak znajduje się „gdzieś tam” – tym samym deweloperzy obalili teorię dotyczącą śmierci mężczyzny.

Resident Evil 2 Remake vs. Resident Evil 2. Porównanie oprawy po 20 latach

Uwaga na skromny spoiler dotyczący The Last of Us

Twórcy przedstawiają kontynuację The Last of Us, ponieważ bohaterowie po wydarzeniach z pierwszej części udali się do Jackson. Zaprezentowany fragment z najnowszego materiału (zabawa w kościele) przedstawia bohaterkę cztery lata po znanej nam historii i najwidoczniej przez cały ten czas Ellie i Joel znajdowali się w tym schronieniu.

Sytuacja zmieniła się w rok – zaprezentowany gameplay ukazuje wydarzenia po kolejnych 12 miesiącach i w międzyczasie Jackson zostało zaatakowane, a Ellie musiała przypomnieć sobie o bezwzględności ocalałych. Bohaterka nie ma oporów do zabijania, więc możemy śmiało przypuszczać, że w ostatnich miesiącach działo się naprawdę dużo. Naughty Dog zamierza pokazywać opowieść z dwóch perspektyw – spokój i walka.

Historia będzie oczywiście liniowa, jednak deweloperzy tym razem zaoferują znacznie większe tereny – jednym z zadań Naughty Dog jest usunięcie typowego podziału na eksplorację i walkę. Budowa lokacji również wpływa na gameplay, ponieważ autorzy często korzystają z bujnej roślinności, ponieważ bohaterka może się chować w zaroślach – choć warto podkreślić, że nie każda trawa pozwoli na pełne ukrycie. Jest to o tyle istotne, że chociaż zobaczyliśmy, jak Ellie z łatwością eliminuje 3 rywali, to jednak autorzy nie zapominają o walce o życie i bohaterka nie otrzyma dostępu do tony amunicji. Gra ma zachęcać do częstego ukrywania się i wybijania przeciwników w ciszy.  

Na przedstawionym gameplayu widzieliśmy nowy system walki w zwarciu, a zespół w ostatnich miesiącach zajął się stworzeniem wielu nowych animacji, które odpowiadają za między innymi uniki. Ellie ma poruszać się niezwykle realistycznie.

Twórcy dopracowują również sztuczną inteligencję przeciwników – teraz rywale będą się lepiej komunikować, współpracować, dokładnie sprawdzać każde zakamarki, a gdy zauważą bohaterkę, to będą informować o jej położeniu.

Aktualnie Naughty Dog skupia się na pokazaniu ludzi, ale oczywiście możemy liczyć na zarażonych – deweloperzy przygotowali kilka nowych gatunków.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Naughty Dog playstation 4 Sony the last of us part 2