Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.06.2018 08:21
Tunic, czyli "izometryczna Zelda". 10 minut rozgrywki z dema na E3 2018
901V

Tunic, czyli "izometryczna Zelda". 10 minut rozgrywki z dema na E3 2018

Tunic to gratka dla trochę starszych graczy, pamiętających 8 i 16-bitowe platformy. Tytuł zmierzający na Xbox One prezentuje się doskonale na E3 2018.

Tunic nie zabrakło na konferencji prasowej giganta z Redmond, zorganizowanej z okazji E3 2018. Następnie tytuł dorobił się wersji demonstracyjnej, z której rozgrywkę możecie sprawdzić poniżej.

E3 2018. Wszystkie zapowiedzi w jednym miejscu

Co można powiedzieć o tej produkcji? Rzecz jest ewidentnie inspirowana pierwszymi odsłonami serii The Legend of Zelda. Jednocześnie gra, ze swoją izometryczną perspektywą, przypomina charakterystyczną stylistykę wielu brytyjskich gier, które powstawały na ZX Spectrum (ostatnio do tej konwencji nawiązywało Lumo).

Gameplay w Tunic to proste wymachiwanie mieczem i rozwiązywanie prostych łamigłówek. Gra fascynuje jednak ładną grafiką i przede wszystkim piękną muzyką. Tytuł kojarzy się nawet trochę z Fez. Miejmy nadzieję, że otrzymamy tak samo wielki hit, jak w przypadku produkcji Phila Fisha.

Niestety Tunic nie dorobił się jeszcze daty premiery. Wiadomo natomiast, że gra będzie tymczasowym konsolowym exclusivem na Xbox One i że trafi również na PC.
 

Tagi: e3 2018 Finji pc Tunic xbox one