Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 06.06.2018 11:39
World War 3 na silniku Unreal Engine 4, z trybem Battle Royale i 64 graczami
1918V

World War 3 na silniku Unreal Engine 4, z trybem Battle Royale i 64 graczami

Twórcy World War 3 mają teraz dobry okres. Trailer ich gry spotkał się z ogromnym entuzjazmem, ale i masą pytań ze strony graczy. Do kilku z nich postanowili się odnieść, wyjawiając kilka ciekawych informacji na temat produkcji.

Gdy w sieci wylądował świetny zwiastun World War 3, wybuchła wrzawa. Rozentuzjazmowani ludzie nazwali grę "prawdziwym Battlefieldem" po blamażu DICE z niefortunnym trailerem najnowszej części ich kultowej serii. Dzięki temu The Farm 51 ma teraz bardzo dobrą prasę i ogromny kredyt zaufania ze strony graczy.

World War 3 vs. rzeczywistość. Polacy przenoszą znane lokacje do gry

Zaufanie zaufaniem, ale ciekawość fanów była trudna do okiełznania. Na tyle trudna, że gliwiczanie pracujący nad tym tytułem odpowiedzieli na kilka pytań zadanych na oficjalnym forum WW3 na Steam. Według informacji przez nich udzielonych World War 3 będzie hulał na silniku Unreal Engine 4, zaś mecze będą obsługiwały maksymalnie 64 graczy.

Co więcej, w grze pojawi się tryb Battle Royale (zaskoczka?), ale ma być "unikalny". Ma nosić nazwę Zwiad (Recon) i ma zawierać wiele niestandardowych dla gatunku rozwiązań, całkowicie wyróżniającym go na tle konkurencji. Farm 51 nie podało jednak konkretów na ten temat.

Tryb Strefy wojny (Warzone) ma być z kolei podobny do Podboju znanego z Battlefieldów. Gra być może otrzyma narzędzia dla moderów po premierze, jednak nie będzie zawierała botów, które zastąpią prawdziwych graczy na polu bitwy.

Deweloperzy powiedzieli też kilka słów o pojazdach. Nie wykluczają, że we Wczesnym Dostępie pojawią się helikoptery i odrzutowce. Te drugie będą funkcjonowały jedynie na zasadzie specjalnych ataków uaktywnianych przez serie zabójstw lub punktowe (killstreaks / scorestreaks). W World War 3 pojawią się też drony. Twórcy też wspominali, że marzy im się implementacja realistycznego zachowywania żołnierzy po odniesieniu ran, jednak przyznali, że byłoby to trudne do zrealizowania do premiery. Trzeba przyznać, masa ciekawych informacji, choć i tak najwięcej wyjaśni nam pierwszy, pełnoprawny pokaz rozgrywki. Oby jak najszybciej!

Źródło: //www.dsogaming.com/news/world-war-3-is-powered-by-unreal-engine-4-will-have-a-battle-royale-mode-supports-up-to-64-players/

Tagi: Battlefield The Farm 51 World War 3