Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2018 13:37
Microsoft kupił Playground Games? Twórcy Forza Horizon w wielkiej rodzinie
1850V

Microsoft kupił Playground Games? Twórcy Forza Horizon w wielkiej rodzinie

Playground Games od wielu lat pracuje wyłącznie nad rozwojem serii Forza Horizon i Microsoft prawdopodobnie w końcu zdecydował się nabyć brytyjskie studio. Nie jest to raczej zaskakująca wiadomość ze względu na ostatnie przecieki.

Na E3 2018 poznamy Forza Horizon 4. Będzie to czwarty festiwal przygotowany przez brytyjskie Playground Games, które zostało założone w 2010 roku i od tego czasu zaoferowało graczom wyłącznie produkcje z serii Forza.

E3 2018 - Co? Gdzie? Kiedy? Rozkład jazdy!

Wielu graczy mogło sądzić, że Playground Games jest częścią „rodziny” Microsoftu, jednak oficjalnie zespół to wciąż niezależne studio, które po prostu wykonuje zlecenia korporacji z Redmond. Nie jest sekretem, że Amerykanie zdecydowali się na zainwestowanie ogromnej gotówki w gry i jednym z elementów strategii jest przejmowanie dużych zespołów zajmujących się tytułami AAA lub tworzenie nowych ekip odpowiedzialnych za przyszłe produkcje dla Xboksa One.

W tej sytuacji tylko kwestią czasu było dokonanie zakupu Playground Games przez Microsoft i według najnowszych informacji – Brytyjczycy są częścią Microsoft Studios od 29 maja. Wtedy to Keith Ranger Dolliger został nowym dyrektorem studia, a jak wiadomo mężczyzna od dłuższego czasu pracuje dla Microsoftu. Identyczną sytuację widzieliśmy w przypadku Rare oraz Lionhead – Keith zasiadał na stołku przed ogłoszeniem nabycia firmy.

Nie możemy przy tym zapomnieć, że Playground Games to nie jest już wyłącznie ekipa od Forzy. Twórcy od przynajmniej kilku miesięcy pracują nad dużym tytułem w otwartym świecie. Firma zatrudniła wielu utalentowanych deweloperów, którzy mają pomóc stworzyć wielkiego RPG-a.

Źródło: Twitter.com

Tagi: e3 e3 2018 Microsoft xbox one