Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.06.2018 15:08
ASUS ROG Phone zaprezentowany. Gamingowy smartfon dla PUBG i Fortnite
1476V

ASUS ROG Phone zaprezentowany. Gamingowy smartfon dla PUBG i Fortnite

ASUS właśnie potwierdził ostatnie plotki i ujawnił smartfon dla graczy. Firma przygotowała bardzo mocne urządzenie, które ma trafić w serca graczy chcących osiągać jak najlepsze wyniki w PUBG i Fortnite.

ASUS ROG Phone to 6-calowy smartfon z wyświetlaczem AMOLED (18:9 – 2160x1080, HDR, 10-punktowy wielodotyk) oferujący odświeżanie na poziomie 90 Hz. Sprzęt korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon 845 (2.96GHz), grafiki Qualcomm Adreno 630, pamięci 8 GB LPDDR4X RAM oraz 128 lub 512 GB pamięci wbudowanej (UFS 2.1, brak możliwości rozbudowy).

To koniec serii gier GO - Square Enix nie będzie już ich więcej wydawał

Inżynierowie zdecydowali się wyposażyć urządzenie w podwójny, przedni aparat (12 Mpix + 8 Mpix - 120°), pojedynczy, tylny aparat (87 Mpix), czytnik linii papilarnych, czy też głośniki stereo. Firma zdecydowała się na system Android 8.1 Oreo z interfejsem ZenUI i akumulator 4000 mAh (szybkie ładowanie 20W). Smartfon charakteryzuje się wymiarami 158,8×76,2×8,6 mm i waży 200 gramów.

Firma musiała zabezpieczyć się przed przegrzewaniem podczas rozgrywki i właśnie z tego powodu przygotowano specjalny system GameCool, który odpowiada za właściwe odprowadzenie ciepła, a jednocześnie ASUS zaoferuje graczom chłodzenie AeroActive odpowiadające za wydmuchiwanie ciepłego powietrza – jest to specjalna „nadstawka”, która znajduje się w pudełku i można ją „dołożyć” podczas intensywnych sesji z najbardziej wymagającymi grami.

Pewną ciekawostką są również trzy „ultradźwiękowe” przyciski, których aktywacja wymaga nacisku na poziomie 20-gramów – dwa znalazły się na lewej krawędzi, a ostatni po prawej stronie. Pozwoli to na przyjemniejszą rozgrywkę podczas trzymania sprzętu w pozycji horyzontalnej oraz pionowej.

Niektórzy mogą również zdecydować się na skorzystanie z Mobile Desktop Dock, do którego podłączymy ASUS ROG Phone i następnie telefon może służyć za mobilne centrum rozrywki (podłączymy między innymi ekran 4K). Firma chwali się również rozwiązaniem TwinView Dock, dzięki któremu smartfon staje się dodatkowym ekranem i możemy na nim oglądać między innymi mini-mapę w grach.

Podczas prezentacji przedstawiciele ASUS-a zaznaczali, że ASUS ROG Phone to gamingowy smartfon, który został przygotowany z myślą o między innymi graczach PUBG oraz Fortnite.

ASUS ROG Phone 1

ASUS ROG Phone 1

Źródło: https://rog.asus.com/articles/smartphones/announcing-the-rog-phone-changing-the-game-for-mobile/

Tagi: asus asus rog phone Fortnite pubg smartfony