Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2018 14:30
Fear the Wolves może ożywić gatunek battle royale. Materiały pokazują grę weteranów STALKER-a
835V

Fear the Wolves może ożywić gatunek battle royale. Materiały pokazują grę weteranów STALKER-a

Na rynku nie brakuje produkcji z gatunku battle royale, jednak  Fear the Wolves może w ciekawy sposób ożywić rozgrywkę na wielkiej mapie. Twórcy pochwalili się pierwszymi screenami, które wyglądają bardzo klimatycznie.

Vostok Games to ukraińska ekipa, która w 2015 roku wrzuciła na komputery osobiste Survarium. Twórcy zaprosili graczy do postapokliptycznego świata, jednak tytuł wciąż nie wydostał się z Wczesnego Dostępu. Studio mimo to zdecydowało się rozwijać jednocześnie drugą grę.

Focus Home Interactive zdradza plany na E3. Firma przywiezie kilka dużych gier

Fear the Wolves z jednej strony będzie typowym przedstawicielem gatunku battle royale, w którym 100 graczy trafi na jedną mapę i zainteresowani będą walczyć do momentu, gdy przy życiu pozostanie tylko jeden zawodnik.

Twórcy postanowili podkręcić element postapokalipsy i podczas zmagań będziemy nie tylko walczyć z innymi śmiałkami, ale dodatkowo zostaniemy zmuszeni do „czytania pogody”, ponieważ dynamicznie zmieniająca się aura może sprawić, że na naszym terenie pojawi się śmiercionośne promieniowanie. Studio zamierza właśnie tym elementem zaoferować graczom sporo frajdy, bo w Fear the Wolves każdy mecz ma być inny.

W dodatku gracze otrzymają możliwość zdobywania sprzętu ochronnego, który pozwoli wchodzić do napromieniowanych stref, gdzie znajdziemy potężne uzbrojenie, ale za każdym razem taka przechadzka będzie bardzo niebezpieczna. Ukraińcy wykorzystają również sam element mutacji i w trakcie zmagań często natrafimy na potężne bestie.  

Brzmi ciekawie? Fear the Wolves latem będzie dostępny w programie Wczesnego Dostępu na Steam, a jeszcze w tym roku odbędzie się pełna premiera na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.

Fear the Wolves screen

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Fear the Wolves screeny Vostok Games