Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2018 14:31
Crackdown 3 może nie zadebiutować w 2018 roku. Hiszpanie anulowali zamówienia
767V

Crackdown 3 może nie zadebiutować w 2018 roku. Hiszpanie anulowali zamówienia

Nie mam dobrych wieści dla graczy wyczekujących na Crackdown 3. Według najnowszych przecieków produkcja zmierzająca na Xboksa One i komputery osobiste może nie zadebiutować w 2018 roku. [Aktualizacja #1]

Nie jest to aktualnie potwierdzona wiadomość, jednak hiszpański Amazon zdecydował się anulować wszystkie zamówienia przedpremierowe na Crackdown 3. Jednocześnie w sprawie gry wypowiedział się dziennikarz WindowsCentral, który często chwali się zakulisowymi informacjami z „zielonego” obozu.

Crackdown 3 ma napędzić sprzedaż Xbox One

Prace nad Crackdown 3 trwają od 2013 roku. Tytuł został zaprezentowany w 2014 roku, a według pierwszych informacji gra miała trafić na półki sklepowe w 2016 roku. Amerykanie opóźnili premierę na 7 listopada 2017 roku, ale debiut został ponownie przerzucony i propozycja miała trafić na rynek w II lub III kwartale 2018 roku.

Mogliśmy się spodziewać wielkiej prezentacji Crackdown 3 na tegorocznym E3 z ostateczną datą premiery, jednak wiele na to wskazuje, że pozycja zostanie przepchnięta na 2019 rok. Sytuację skomentował Jez Corden, który przewiduje właśnie taki scenariusz.

Redaktor WindowsCentral już w kwietniu wrzucił na Twitter zaskakującą ankietę, w której pytał, czy lepiej opóźnić premierę i zapewnić prawdziwą jakość „AAA”, czy też wrzucić grę w wychudzonej edycji („AA).

Nadal musimy czekać na komentarz Microsoftu, jednak należy zwrócić uwagę, że w ostatnich miesiącach nie widzieliśmy, a nawet nie słyszeliśmy pozytywnych informacji o Crackdown 3. Korporacja nie zajmuje się promocją tytułu.

[Aktualizacja #1]

Aaron Greenberg wspomniał, że gra powstaje, a na witrynie Amazonu pojawił się błąd. 

Źródło: Twitter.com

Tagi: