Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2018 20:09
Temtem to kapitalnie wyglądająca kopia Pokemonów. Gra może trafić na Nintendo Switch
897V

Temtem to kapitalnie wyglądająca kopia Pokemonów. Gra może trafić na Nintendo Switch

Słyszeliście kiedyś o Temtem? Miałem okazję wspomnieć o produkcji na początku miesiąca, a studio odpowiedzialne za grę właśnie ujawniło wszystkie szczegóły dotyczące propozycji. Tytuł garściami czerpie z serii Pokemon.

Temtem właśnie trafiło na Kickstarter. Twórcy potrzebują 70 tysięcy dolarów na zrealizowanie projektu, ale za 90 tysięcy przygotują dodatkowy tryb, a za 120 tysięcy dolarów zajmą się stworzeniem mini-gierek. Firma nie ujawniła jeszcze progów za 160 i 200 tysięcy dolarów, ale suma 250 tysięcy dolarów pozwoli stworzyć wersję na Nintendo Switcha.

Temtem to gra mocno inspirowana Pokemonami. Będzie hit?

Nad Temtem pracuje studio Crema, które powstało sześć lat temu. Hiszpanie stworzyli między innymi Immortal Redneck, które trafiło na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switcha.

W tytule mamy zwiedzić sześć wysp archipelagu Airborne, gdzie na każdym spotkamy nowe stworki, zawalczymy z ośmioma liderami Dojo, a na końcu przygody zmierzymy się z „ostatecznym Temtem”. Tajemnicze postacie pomagają ludziom w codziennym życiu, ale jednocześnie część śmiałków stara się oswoić dzikie bestie, które następnie biorą udział w walkach.

Temtem posiadają własne ataki, specjalne moce i charakteryzują się jednym z 12 typów. Każdy trener może mieć maksymalnie sześć Temtem w swojej drużynie, a pojedynki koncentrują się na rywalizacji dwóch na dwóch. Twórcy zdecydowali się usunąć losowość w starciach i w ich grze rywalizacja jest oparta w 100% na umiejętnościach i strategii.

Gracze otrzymają możliwość mieszania gatunków przez hodowlę, a podczas przygody będziemy podróżować po sześciu wyspach. Deweloperzy zdecydowali się na wykreowanie sieciowego świata, więc w trakcie poznawania historii możemy biegać po lokacjach z kumplami i nawet wspólnie uczestniczyć w misjach.

Temtem mogą ewoluować, a w grze otrzymamy możliwość tworzenia własnego domu i zainteresowani zajmą się pełną personalizację bohatera… To może się udać?   

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/cremagames/temtem-massively-multiplayer-creature-collection-a

Tagi: crema games kickstarter Pokemon Temtem