Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.05.2018 13:12
GOG.com otwiera się na erotyczne gry, których nie akceptuje Steam. Sunrider za darmo
1611V

GOG.com otwiera się na erotyczne gry, których nie akceptuje Steam. Sunrider za darmo

Valve nie podobają się mangowe, erotyczne gry na Steam. Z odsieczą deweloperom takich tytułów idzie GOG.com.

Tak jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, Valve żąda od kilku deweloperów ocenzurowania ich gier. Tylko w takim przypadku będzie kontynuowana ich sprzedaż w ramach Steam.

Valve żąda ocenzurowania szeregu gier na Steam

Autorom gier takich jak HuniePop taka sytuacja jest oczywiście nie w smak, bo "urok" ich tytułów sprowadza się odblokowywania kolejnych erotycznych/pornograficznych obrazków.

Steam co prawda po fali krytyki zapowiedział, że będzie weryfikować jeszcze każdy pojedynczy przypadek gry z wątkami erotycznymi. Szereg deweloperów nie zamierza jednak na to czekać. GOG.com otworzył dla takich autorów swoje podwoje. W tym cyfrowym sklepie są już dostępne pierwsze "wizualne nowelki" z zawartością dla dorosłych graczy. Dokładnie chodzi o tytuły od MangaGamer, takie jak Higurashi When They Cry, eden, Kindred Spirits on the Roof oraz A Kiss for the Petals ~Maidens of Michael (które w marcu Valve usunęło ze Steam bez żadnego ostrzeżenia czy wytłumaczenia).

Do MangaGamer dołączyło już Sekai Project, czyli inny wydawca wizualnych nowel w mangowym stylu.

GOG.com z okazji otwarcia się na gry tego typu przygotował nawet specjalną promocję. Firma udostępnia za darmo Sunrider: Mask of Arcadius. Oferta będzie dostępna przez tydzień. Poniżej zwiastun tego indyka.


 

Źródło: Twitter/GOG

Tagi: