Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2018 18:37
Fortnite z kolosalnym budżetem turniejowym. Epic Games inwestuje w esport
1417V

Fortnite z kolosalnym budżetem turniejowym. Epic Games inwestuje w esport

Sympatycy Fortnite muszą szykować kontrolery. Epic Games wchodzi w sporty elektroniczne i firma nie bierze jeńców. Studio właśnie potwierdziło zainwestowanie w esport ogromnej gotówki i przynajmniej część pieniędzy może wpaść na Wasze konta.

Fortnite systematycznie zarabia olbrzymie pieniądze, ale Epic Games nie zamierza zwalniać tempa. Firma właśnie potwierdziła wskoczenie w sporty elektroniczne i przekazanie pokaźnego budżetu na zmagania zawodowych graczy.

Fortnite Mobile wkrótce trafi na Androida. Epic Games ulepsza produkcję i dodaje nowe funkcje

100 000 000 dolarów zostało przeznaczone przez Epic Games na sezon 2018-2019! Jest to pula nagród w turniejach Fortnite, o którą na pewno warto będzie walczyć. Tylko nieliczni zgarną większą część z tego "tortu", ale firma pewnie zorganizuje wiele wydarzeń, więc warto będzie spędzać czas przy tym tytule.

W sezonie 2018-2019 Epic Games przeznaczy 100 000 000 USD na pule nagród w turniejach Fortnite. Tym samym mocno stawiamy na rywalizację, ale nasze podejście będzie nieco inne. Chcemy wyjść do jak największego grona graczy i skupić się na radości płynącej z gry i oglądania zmagań.

Epic Games potwierdziło, że w ostatnich miesiącach bardzo intensywnie przyglądało się społeczności i to najwyższy czas na „działanie”. Teraz deweloperzy chcą sprawić, by każdy gracz miał motywację do walki z najlepszymi.

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, która pokazuje jedno – Epic Games nie zamierza przyglądać się działaniom Activision, czy też innych wydawców chcących wskoczyć na arenę Battle Royale.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi:

Nie przegap