Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.05.2018 11:05
Hideo Kojima na E3 2018. Autor opowie prawdopodobnie o filmie Metal Gear Solid
1359V

Hideo Kojima na E3 2018. Autor opowie prawdopodobnie o filmie Metal Gear Solid

Hideo Kojima, który z dumą nosi nazwisko Stanisława Lema na piersi, pojawi się na targach E3 2018.

Hideo Kojimy nie zabraknie kolejny raz na wielkiej branżowej imprezie w Los Angeles. Autor serii Metal Gear wystąpi w trakcie transmitowanego na żywo programu E3 Coliseum, do którego zaprosił go stary znajomy Geoff Keighley.

Stanisław Lem na koszulce Hideo Kojimy

Wygląda na to, że w trakcie imprezy posłuchamy wypowiedzi Hideo Kojimy na temat marki Metal Gear. Autor oczywiście opuścił Konami i nie ma już wpływu na decyzje japońskiej firmy w zakresie rozwoju serii. Wiemy jednak, że Hideo Kojima bierze udział w powstawaniu filmowej adaptacji Metal Gear Solid, fundowanej przez Sony. Projekt znajduje się jeszcze w początkowej fazie produkcji. W trakcie panelu E3 Coliseum oprócz Kojimy mamy posłuchać reżysera filmu Jordana Vogt-Robertsa, który wcześniej odpowiadał m.in. za film Kong: Skull Island.

Wiadomo, że w E3 Coliseum weźmie też udział Tim Schafer, który niedawno odebrał nagrodę BAFTA oraz Darren Aronofsky, reżyser takich filmów jak Black Swan i Requiem for a Dream. Niestety nie znamy jeszcze dokładnego harmonogramu tego wydarzenia.  Na razie wiadomo, że będzie to tradycyjnie już seria paneli dyskusyjnych i spotkań z twórcami. E3 Coliseum trwać będzie od 12 do 14 czerwca a prowadzącym będzie Geoff Keighley.

Źródło: https://www.dualshockers.com/hideo-kojima-appear-next-month-e3-coliseum/

Tagi:

Nie przegap