Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2018 21:00
Star Fox: Grand Prix jedną z niespodzianek Nintendo na E3?
849V

Star Fox: Grand Prix jedną z niespodzianek Nintendo na E3?

Od kilku dni nie narzekamy na przecieki związane z imprezą w Los Angeles, a najnowsza z plotek powinna zainteresować posiadaczy Nintendo Switchów. Według doniesień, na najnowszy sprzęt Nintendo zmierza nowy Star Fox.

Sympatycy serii Star Fox nie są w ostatnich latach specjalnie rozpieszczani. W 2016 roku na rynku zadebiutowały dwie produkcje przygotowane przez PlatinumGames, ale Star Fox Zero i Star Fox Guard nie sprostały oczekiwaniom.

Nintendo chwali się grami indie na Switch w nowym filmiku

Sytuacja może się zmienić już wkrótce. Według najnowszej plotki, Retro Studios (autorzy pomagali między innymi przy trylogii Metroid Prime, Mario Kart 7, czy też Donkey Kong Country: Tropical Freeze) mają rozwijać zupełnie nową produkcję:

„Retro Studios pracuje nad spin-offefm opartym o znaną markę Nintendo, nad którą nigdy wcześniej nie pracowało… Star Fox. W rzeczywistości jest to gra wyścigowa. Coś podobnego do Diddy Kong Racing zmieszane z F-Zero, ale rozgrywka przypomina bardziej F-Zero. W grze pojawi się tryb przygody (jak z Diddy Kong Racing) z walkami z bossami i HUBem. Produkcja nazywa się Star Fox: Grand Prix.”

Jak wiadomo Retro Studios od 2014 roku nie przygotowywało oficjalnie jakiejkolwiek produkcji, a od pewnego czasu autorzy mają kreować tajny projekt. Aktualnie w komunikatach nie padły oficjalne nazwy, jednak tegoroczne E3 to bez wątpienia dobry moment na pokazanie gry.

Impreza w Los Angeles będzie bardzo interesująca, ponieważ Japończycy pokażą podczas show gry, które trafią na Nintendo Switcha w kolejnych miesiącach – zdaniem przecieków Nintendo ma w rękawie kilka mocnych asów.

Źródło: https://www.nintendo-insider.com/rumour-retro-studios-working-on-star-fox-grand-prix-for-nintendo-switch/

Tagi: