Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2018 20:03
Fortnite Mobile z nowym problemem. Epic Games walczy z oszustami i zarabia majątek
1068V

Fortnite Mobile z nowym problemem. Epic Games walczy z oszustami i zarabia majątek

Fortnite cieszy się wyjątkową popularnością na PlayStation 4, Xboksach One, komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS na pokładzie. Na kolejną wersję czekają gracze na smartfonach z Androidem i szansę postanowili wykorzystać oszuści.

Fortnite zgarnia kapitalne rezultaty nie tylko na dużych sprzętach, bo nawet tytuł w wersji na urządzeniach Apple angażuje graczy z całego świata. Poszkodowani są aktualnie sympatycy Androida, którzy wciąż czekają na premierę na kolejnym systemie.

Fortnite. Streamer przebił gwiazdy sportu na czele z Cristiano Ronaldo

Sytuację wykorzystali oszuści i wczoraj na skrzynki e-mailowe graczy trafiają „Zaproszenia do bety Fortnite Mobile w wersji na Androida” – jeśli dostaliście taką wiadomość, to nie klikajcie w żaden odnośnik!

Epic Games potwierdził, że aktualnie zespół nie jest gotowy do zaprezentowania produkcji na kolejnych platformach, a wiadomości trafiają na skrzynki spragnionych fanów zostały wysłane przez oszustów. Jest to bolesny phishing, który ma wykorzystać popularność Fortnite, by zdobyć cenne dane od spragnionych rozgrywki fanów.

Próba oszustwa nie powinna raczej nikogo dziwić, bo gracze Fortnite Mobile od 1 maja znacznie chętniej wydają gotówkę w tytule (+293%), ponieważ wielu zainteresowanych zapłaciło 10 dolarów za Season 4 Battle Pack.

Zdaniem analityków Sensor Tower, Epic Games miało zarobić dzięki Fortnite Mobile ponad 50 mln dolarów, a w przeciągu pierwszych 30 dni gra wygenerowała 25 mln dolarów. W rezultacie twórcy zarabiają dzięki tytułowi średnio 1 mln dolarów dziennie.

Źródło: http://www.gamasutra.com/view/news/317918/Fortnite_mobile_has_earned_50M_in_under_two_months.php

Tagi: Epic Games Fortnite oszustwo