Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2018 16:03
Days Gone z grubymi konkretami. Świat, bohater, motocykl, bronie i przeciwnicy
1359V

Days Gone z grubymi konkretami. Świat, bohater, motocykl, bronie i przeciwnicy

Sony Bend szykuje kolejny hit dla posiadaczy PlayStation 4? Najnowsze informacje dotyczące gry zapowiadają kawał ciekawej produkcji przepełnionej biegającymi truposzami po zniszczonym i zmęczonym świecie.

Wczoraj miałem okazję wspomnieć na portalu o artykule Game Informera. Redaktorzy zjawili się w Sony Bend i następnie przygotowali 14-stronicowy tekst zapowiadający Days Gone. Szczegóły są już dostępne w Sieci, więc możecie poznać kilka ciekawostek.

Days Gone w otwartym świecie. Krótki gameplay i zapowiedź nowych informacji

Days Gone powstaje od pięciu lat i aktualnie nad produkcją pracuje 100 deweloperów. Akcja gry zaprowadzi śmiałków do Stanów Zjednoczonych, ale nie liczcie na piękne krajobrazy i sympatycznych Amerykanów. Świat jest od kilku lat niszczony wirusem, przez który ludzie zamieniają się w „zarażonych” – tak zombie są nazywani przez Narodową Organizację Reagowania Kryzysowego (NERO).

W tytule nie będziemy szukać lekarstwa, ponieważ fabuła skupi się po prostu na przetrwaniu. Studio ma jednak ciekawy pomysł na zadania, które nie będą typowymi misjami, czy też wyzwaniami na czas – tutaj wszystko ma mieć swój cel i odgrywać znaczenie dla wydarzeń, ponieważ każda nasza decyzja może wpłynąć na losy świata, bohaterów oraz na zakończenie historii. Twórcy zadbają o misje poboczne typu polowanie, czy też odbijanie miejscówek.

Głównym bohaterem jest Deacon, którego poznamy lepiej dzięki specjalnym retrospekcjom – autorzy właśnie w ten sposób pozwolą nam lepiej poznać protagonistę, zrozumieć jego intencje, czy też poznać świat. Mężczyzna jest członkiem gangu motocyklowego Mongrels, gdzie przyjaźni się między innymi z Boozerem – twórcy podkreślają, że nawet drobne decyzje wpłyną na opowieść, więc przykładowo, gdy ukradniemy znajomemu sprzęt, to będzie on wściekły i wpłynie to na ich relacje. Bohater może rozwijać swoje umiejętności, zwiększać zdrowie, polepszać kondycję, czy też uczyć nowych zdolności – przykładowo łatwiej dostrzeże przedmioty, przeciwników, a dodatkowo może spowalniać czas.

Podczas rozgrywki wielokrotnie skorzystamy z motocyklu, który bez problemu ulepszymy i możemy przykładowo zmniejszyć zużycie paliwa lub po prostu wymienić opony – będzie to istotne dla jazdy, ponieważ maszyna różnie się zachowa w zależności od pogody. Pojazd pozwoli na korzystanie z szybkiej podróży, jednak na początku zostaniemy zmuszeni do odwiedzenia lokacji i wyczyszczenia jej z przeciwników.

W świecie natrafimy na pięć grup, z którymi będziemy wchodzić w relacje. Kiedyś NERO obsługiwało 12 dużych placówek kontrolnych, ale aktualnie są one opuszczone – wiele na to wskazuje, że miejscówki będą istotne dla fabuły.

Deweloperzy przygotowali ogromny arsenał broni – będziemy korzystać ze strzelb, karabinów snajperskich, koktajli mołotowa, pistoletów, lekkich karabinów maszynowych, czy też granatów. Istotna będzie amunicja, którą znajdziemy w między innymi skrytkach, czy też obozach.

„Zombie” dzielą się na różne typy – niektóre mieszkają tylko w ciemnych tunelach, gdzie tworzą specjalne gniazda. Miejscówki możemy „czyścić”, ale potrzebujemy do tego przykładowo miotacza ognia z benzyną. W trakcie rozgrywki trafimy na ogromne hordy – 300 przeciwników to podobno początek zabawy, a w trakcie demonstracji na E3 2016 widzieliśmy grupy składające się z 500 rywali.

Źródło: https://segmentnext.com/2018/05/09/days-gone-information-revealed/

Tagi: Days Gone playstation 4 Sony Bend

Nie przegap