Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2018 14:01
Rojst od Showmax. Nowa polska produkcja zapowiedziana
496V

Rojst od Showmax. Nowa polska produkcja zapowiedziana

Showmax ma wielkie plany na rozwój polskich produkcji. Platforma właśnie potwierdziła stworzenie kolejnego, polskiego serialu, którego akcja została osadzona w latach 80. W produkcji zatytułowanej Rojst wystąpią między innymi Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

Showmax wchodząc do polski zapowiedział przygotowanie wielu produkcji i platforma nie zawodzi. Właśnie otrzymałem wiadomość dotyczącą serialu zatytułowanego Rojst, który powinien zainteresować subskrybentów.

Showmax maj 2018. Opowieść podręcznej, Kobiety mafii, Egzorcysta, Valerian i więcej

Rojst zaprowadzi widzów do lat 80., a dokładnie w sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W małym, pewnie przez wielu zapomnianym mieście na zachodzie Polski dochodzi do brutalnego, podwójnego morderstwa – ofiarami są młoda prostytutka i działacz komunistyczny. Jednocześnie samobójstwo popełnia para nastolatków, a o całej sprawie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. W redakcji zatrudnia się również młody redaktor, Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), który jest synem wysoko postawionego działacza partyjnego. Młody mężczyzna rozpoczyna śledztwo na własny rachunek i im bardziej angażuje się w sprawę, tym jeszcze głębiej grzęźnie w tytułowy rojst, czyli bagno, z którego trudno się wydostać.

Rojst Showmax

Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś Bogiem, Rewers, Sala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym - Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę - Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Jurek Dzięgielewski, Head of Content, Showmax CEE, zapowiedział projekt następującymi słowami:

„Ten serial to kolejna już inwestycja Showmax w polskich twórców, a piąta produkcja oryginalna, którą będzie można zobaczyć w tym roku. Cieszymy się, że to właśnie Showmax jako pierwszy pokaże współczesny serial osadzony w latach 80., w dodatku z udziałem wyjątkowego duetu aktorskiego Seweryn-Ogrodnik i całą plejadą polskich gwiazd.”

Kilka słów dodał również Jan Holoubek:

„Od kilku lat marzyłem o tym, by zrealizować serial osadzony w latach osiemdziesiątych - czasie mojego wczesnego dzieciństwa, które do dzisiaj pozostają dla mnie najsilniejszą inspiracją. Bardzo się cieszę, że poza opowieścią i świetnymi bohaterami, jakich wkrótce zobaczą widzowie, udało nam się stworzyć unikalną, mroczną atmosferę świata, w którym rozgrywa się akcja serialu.”

Rojst Showmax

Tagi: