Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.05.2018 11:38
Polsat Games. Nowy kanał telewizyjny poświęcony grom
6546V

Polsat Games. Nowy kanał telewizyjny poświęcony grom

Polsat od ponad roku inwestuje w esport, o czym pisaliśmy wielokrotnie na łamach PPE. Okazuj się, że firma ma znacznie szersze ambicje.

Polsat ma chrapkę na rynek gier w Polsce. Rzeczona stacja telewizyjna złożyła już wniosek o koncesję na nadawanie kanału Polsat Games do Krajowej Rady Radiofonii  i Telewizji.

Donos na Polsat za rozgrywki Counter-Strike

Staramy się o uzyskanie koncesji i o konkretach będziemy mogli mówić dopiero po decyzji KRRiT - powiedział Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsat.

Aktualnie Telewizja Polsat oferuje 29 kanałów, w tym cztery stacje sportowe. Kanał Polsat Games miałby się skupiać m.in. na esporcie, co może być bardzo udanym posunięciem firmy, bo temat stał się w ostatnich latach niezwykle popularny - również w Polsce

Kwestia transmitowania rozgrywek np. w Counter-Strike: Global Offensive nie jest jednak bezproblemowa, o czym przekonał się niedawno właśnie Polsat. Okazało się bowiem, że Fantasy Expo złożyło donos na próbę puszczania w telewizji zmagań w tej strzelaninie przed godziną 23:00. O tej sprawie pisaliśmy szerzej tutaj.

Tagi: polsat polsat games telewizja tv