Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2018 10:21
Power Rangers kupione od twórcy marki za pół miliarda dolarów
1587V

Power Rangers kupione od twórcy marki za pół miliarda dolarów

Ostatni film Power Rangers okazał się "wtopą" - zarówno w aspekcie jakości obrazu jak i pod względem komercyjnym. Jak jednak się okazuje pewne firmy widzą ogromny potencjał w tej marce.

"Pewną firmą" jest w tym konkretnym przypadku Hasbro. Zabawkowy gigant wykupił prawa do marki Power Rangers za pół miliarda dolarów (dokładnie za 522 mln dolarów). Transakcja odbyła się oczywiście z udziałem Saban Brands, czyli dotychczasowych właścicieli praw do Power Rangers. Haim Saban, twórca tego uniwersum, powiedział, że uważa, że marka znajduje się w dobrych rękach i że czeka ją świetlana przyszłość.

Reżyser filmu Power Rangers tłumaczy jego niepowodzenie

Co to może oznaczać dla fanów tego uniwersum? Przede wszystkim - oprócz masy nowych zabawek, które mają się pojawiać w sklepach już na początku 2019 roku - to prawdopodobnie kolejne filmy z udziałem zamaskowanych wojowników.

Hasbro prężnie inwestuje w kinowe produkcje. Oczywiście z różnym skutkiem (np. seria Transformers wygenerowała ogromne przychody a GI Joe okazało się klapą). Pewne jest jednak to, że Hasbro nie będzie szczędzić środków na promocję i rozwój Power Rangers. Czekamy zatem na pierwsze konkrety.

Źródło: http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/245413

Tagi: film hasbro pieniądze Power Rangers tv