Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2018 18:00
Star Wars Jedi Starfighter pokazuje różnice Wstecznej Kompatybilności (XOneX) i Emulacji (PS4Pro)
1329V

Star Wars Jedi Starfighter pokazuje różnice Wstecznej Kompatybilności (XOneX) i Emulacji (PS4Pro)

Star Wars Jedi Starfighter zadebiutowało wyłącznie na PlayStation 2 i pierwszym Xboksie, jednak produkcja dzięki Emulacji oraz Wstecznej Kompatybilności jest dostępna na PlayStation 4 i Xboksie One. Właśnie z tego powodu możemy spojrzeć na porównanie propozycji Sony oraz Microsoftu.

Pierwszą podstawową różnicą względem Emulacji (PlayStation 4) a Wstecznej Kompatybilności (Xbox One) jest fakt, że Microsoft nie zmusza graczy do ponownego wydawania gotówki. Posiadacze cyfrowych wersji lub pudełkowych wydań mogą bez problemu wrzucić klasyki do konsoli Amerykanów i ponownie poznać ulubione gry.

Red Dead Redemption ulepszony na Xbox One X. Klasyki z Xboksa na Xbox One

Sony nie zdecydowało się na taki wariant, więc w tym wypadku klienci muszą wyrzucić z kieszeni trochę grosza – przykładowo omawiane Star Wars Jedi Starfighter jest dostępne w cyfrowym sklepie Japończyków za 42 zł.

Nie jest to oczywiście majątek, jednak warto o tym wiedzieć przed zainteresowaniem się klasykami z szóstej, czy też siódmej generacji. Wsteczna Kompatybilność jest również znacznie lepiej rozbudowywana – Microsoft w zasadzie cały czas informuje o nowych grach dostępnych na Xboksie One.

Star Wars Jedi Starfighter choć trafiło na Xboksie One X, to jednak nie wykorzystuje dodatkowej mocy platformy – Microsoft ostatnio poprawił następujące gry: Sonic Generations, Darksiders, Gears of War 2, Portal 2, Red Dead Redemption, czy też Star Wars: The Force Unleashed. Wszystkie produkcje wyglądają znacznie lepiej.

A jak wypada sytuacja Star Wars Jedi Starfighter? Zobaczcie materiał Cyca.

Tagi: emulacja playstation 4 Star Wars: Jedi Starfighter wsteczna kompatybilność xbox one

Nie przegap