Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.05.2018 09:20
God of War. Reżyser ma już pomysły na 5 sequeli!
2101V

God of War. Reżyser ma już pomysły na 5 sequeli!

Sony nie pochwaliło się jeszcze wynikami sprzedaży God of War, ale wiemy, że przez 2 tygodnie gra utrzymuje się na najwyższej pozycji rankingu software'owego z Wielkiej Brytanii. Powstanie kolejnej odsłony tej marki jest już praktycznie zagwarantowane.

Dobrze wiedzieć w tej perspektywie, że Santa Monica Studio ma już pomysły na aż pięć odsłon God of War.

God of War rządzi w Wielkiej Brytanii w 2 tygodniu sprzedaży

Taką informację przedstawił Cory Barlog w wywiadzie z redakcją Kotaku. Reżyser gry powiedział, że w głowie ma już poukładane szkice fabularne dla 5 sequeli God of War. Bardzo możliwe, że już niedługo zaczną się prace nad kolejnym tytułem z tej serii.

Cory Barlog odpowiedział też na pytanie Kotaku, czemu stworzenie aktualnej odsłony God of War zajęło aż 5 lat. Okazuje się, że deweloperzy musieli zaczynać w pewnym momencie pracę praktycznie od zera. Chodziło o silnik gry, który musiał zostać znacząco zmodyfikowany, by sprostać wymaganiom nowego systemu walki, wizjom dotyczącym oświetlenia itd

Reżyser God of War zdradził też, czemu rozmiary czcionki w grze były w dniu premiery tak małe (patch wprowadził opcję zwiększenia rozmiarów tekstu). Okazuje się, że wszystkie testujące najnowszą przygodę Kratosa osoby grały przy monitorach, a nie TV, siedząc blisko ekranu. Stąd przez wiele miesięcy nie pojawiła się krytyka tego aspektu interfejsu.

Źródło: https://kotaku.com/why-god-of-war-took-five-years-to-make-1825653009/amp?__twitter_impression=true

Tagi: cory barlog exclusive God of War Kratos PS4