Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2018 20:40
Shadow of the Tomb Raider stworzony we współpracy z firmą NVIDIA. Znamy ekipę odpowiedzialną za port na PC
730V

Shadow of the Tomb Raider stworzony we współpracy z firmą NVIDIA. Znamy ekipę odpowiedzialną za port na PC

Najnowsza przygoda Lary Croft to kolejna produkcja, która już u podstaw zostanie ulepszona dzięki współpracy Square Enix, Eidos Montreal oraz Crystal Dynamics z firmą NVIDIA. Jest to dobra wiadomość dla fanów uniwersum, bo gra ponownie zachwyci oprawą oraz optymalizacją.

Shadow of the Tomb Raider to trzecia część współczesnych przygód Lary Croft. Square Enix zdecydowało się przygotować trylogię, która została zapoczątkowana pełnym rebootem z 2013 roku. Po dwóch latach gracze zapoznali się z Rise of the Tomb Raider.

Shadow of the Tomb Raider Ultimate Edition z figurką i otwieraczem do butelek

Za konsolowe wydanie Shadow of the Tomb Raider odpowiada Eidos Montreal, które czerpie garściami z wiedzy Crystal Dynamics. Twórcy ponownie nie zdecydowali się na przygotowanie edycji przeznaczonej na komputery osobiste, ale w tym wypadku nie jest to zła wiadomość, ponieważ to Nixxes Software zajmie się tym wydaniem. To właśnie Holendrzy zostali wynajęci przez Square Enix do między innymi: Deus Ex: Human Revolution, Hitman: Absolution, Tomb Raider, Thief, Rise of the Tomb Raider, czy też Deus Ex: Mankind Divided

Możemy się spodziewać, że to właśnie ta ekipa będzie bardzo ściśle współpracować z firmą NVIDIA, ponieważ inżynierowie pomogą w rozwoju i wykorzystaniu najnowszych rozwiązań do graczy na PC.

„Powyższe działania pomogą zmaksymalizować korzyści dla graczy komputerowych na całym świecie, płynące z wydajnej pracy kart graficznych NVIDIA GeForce GTX serii 10. Są również kontynuacją współpracy podjętej podczas przygotowania poprzedniego tytułu z tej serii, gry Rise of the Tomb Raider.”

Shadow of the Tomb Raider trafi do sprzedaży już 14 września i tytuł wskoczy jednocześnie na PlayStation 4, Xboksa One oraz oczywiście komputery osobiste.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: NVIDIA pc Shadow of the Tomb Raider Square Enix