Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 29.04.2018 23:35
Wiedźmin 3: Dziki Gon zaliczył downgrade na PlayStation 4
6417V

Wiedźmin 3: Dziki Gon zaliczył downgrade na PlayStation 4

CD Projekt Red od dłuższego czasu pracuje nad Cyberpunk 2077, lecz nie zapomina także o odesłanym na emeryturze Wiedźminie. Po długich prośbach w końcu posiadacze PS4 mogą grać z opcją HDR, ale czy to dobrze?

Ekipa Redów wrzuciła ostatnio na serwery PlayStation 4 łatkę o numerze 1.61, która to poprawia trochę błędów, optymalizuje grę i dodaje obsługę HDR.

Okazuje się jednak, że nasi rodacy musieli nieco się z tym wszystkim pogimnastykować i odrobinę obniżyli jakość grafiki w niektórych miejscach, by móc ją poprawić w innych.

Efektem tego jest to, że w trybie 4K Wiesiek ma znacząco skrócone pole rysowania obiektów, a także obniżoną jakość detali w dalekim tle jak na przykład liście drzew, czy dodatkowe elementy krajobrazu.

Jeśli jednak chcecie grać na nowej łatce ze wcześniejszymi ustawieniami oraz HDR, musicie zgodzić się na zeskalowanie gry jedynie do 1080p. Pociesza jednak fakt, że zarówno w tym full HD jak i 4K, Wiedźmin 3 zyskał na płynności. W niższej rozdziałce na Prosiaku ma stałe 30 klatek, zaś podwyższonej operuje na 2-3 klatkach więcej niż wcześniej, co jest miłym aspektem dla tych, którzy wolą płynniejszą zabawę.

Tagi: