Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2018 19:27
Microsoft chwali się wynikami. Xbox notuje kapitalne przychody
2377V

Microsoft chwali się wynikami. Xbox notuje kapitalne przychody

Korporacja z Redmond nie zrezygnuje w najbliższym czasie z gier wideo, ponieważ Xbox to jeden z najważniejszych działów Microsoftu. Gracze chętnie kupują konsole, inwestują w subskrypcje i zgarniają kolejne produkcje.

Nie musicie się martwić o markę Xbox. Najnowszy raport finansowy potwierdza ostatnie plotki, według których dział gier jest jednym z najważniejszych dla amerykańskiej korporacji. Gracze mogą w tej sytuacji liczyć na wiele pozytywnych informacji.

Xbox Game Pass za darmo!

Microsoft przedstawił najnowszy raport finansowy, który potwierdza 18% wzrost przychodów w dziale gier! Ten rezultat udało się uzyskać w 12 miesięcy (wynik z roku na roku).

Zapytacie skąd te miliony? To wyśmienity wzrost sprzedaży gier na Xboksa One sprawił, że Microsoft nie może narzekać, jednak firma cieszy się również dobrym zainteresowaniem Przepustek Sezonowych oraz rozszerzeń.

Gracze ponownie bardzo chętnie spędzają wolny czas na Xbox Live i sieciowa infrastruktura Amerykanów zanotowała 13% wzrost zainteresowania do 59 mln użytkowników na Xboksach One, komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych.

Przedstawiony raport również potwierdza plotki – Microsoft już w ubiegłym roku rozpoczął ogromne inwestycje w sektor gier, dzięki którym w kolejnych latach powinniśmy zobaczyć wiele nowych produkcji wykreowanych przez wewnętrzne zespoły firmy.

Na zakończenie warto wspomnieć, że cały Microsoft wygenerował zysk na poziomie 8,9 mld dolarów i wynik przewyższył oczekiwania analityków.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2018/04/26/microsoft-gaming-business-growing-according-to-financial-report.aspx

Tagi: Microsoft tweet wyniki sprzedaży Xbox One xbox one x