Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 26.04.2018 20:03
Mission: Impossible - Fallout. Tom Cruise wykonuje skok HALO!
2466V

Mission: Impossible - Fallout. Tom Cruise wykonuje skok HALO!

Tom Cruise na planie "Mission: Impossible - Fallout" po raz kolejny udowadnia, że nie ma dla niego rzeczy... hmmm... niemożliwych.

Jak wiadomo, na planie swoich filmów Tom Cruise wykonuje niemal wszystkie sceny akcji osobiście, nie korzystając z pomocy kaskadera. Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć, jak nie do końca udany skok pomiędzy budynkami zaowocował u niego złamaną kostką.

Mission Impossible: Fallout. Tom Cruise chwali się wyczynami kaskaderskimi

Ale to nie zniechęciło 55-letniej już gwiazdy. Wręcz przeciwnie! Niedawno pochwalił się zdjęciami z wykonanego osobiście skoku HALO.

O co całe halo, spytacie? Już wyjaśniam. High Altitude-Low Opening (w skrócie HALO) to rodzaj skoku spadochronowego z dużej wysokości, w której zrzucany człowiek (lub inny obiekt) otwierają spadochron dopiero w niedużej odległości od ziemi. W wojsku skoki HALO wykonują żołnierze w sytuacji, gdy trzeba z dużą prędkością przelecieć przez strefę rażenia broni przeciwlotniczej. To niezwykle ryzykowny manewr wymagający specjalistycznego kombinezonu.

W grach wideo najbardziej pamiętny skok HALO wykonał sam Snake/Big Boss na samym początku Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

To tylko pokazuje, że na planie nowego "Mission Impossible" nikt nie idzie na skróty. Na potrzeby tej 3-minutowej sceny nie tylko Cruise musiał skakać z wysokości ponad 7,500 metrów, ale również jego kolega z planu - Henry Cavill. Ponieważ scena polegała na tym, że Ethan Hunt (postać grana przez Cruisa) musiał złapać i uratować nieprzytomnego Walkera (Cavill), obaj w trakcie tego skoku naprawdę osobiście odgrywali swoje role.

Co by nie myśleć o gwieździe "Mission: Impossible", to trzeba przyznać że Tom Cruise to naprawdę kozak! Tym bardziej przyjemnie ogląda się filmy z jego udziałem, wiedząc, że to właśnie on wykonuje te wszystkie nieprawdopodobne rzeczy. 

"Mission: Impossible - Fallout" pojawi się w kinach na całym świecie 26 lipca 2018.

Tagi: