Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.04.2018 14:51
Koniec Ragnarok Online w Europie. Przyczyną prawdopodobnie zmiany w prawie
1843V

Koniec Ragnarok Online w Europie. Przyczyną prawdopodobnie zmiany w prawie

To koniec pewnej ery. Gravity zapowiedziało, że wyłączy już za miesiąc serwery Ragnarok Online. Ogłoszenie dotyczy tylko... rynku europejskiego.

Prawdopodobnie cała sprawa ma związek ze zmianą w regulacjach prawnych, które wchodzą w życie 25 maja 2018 r. Od tego dnia firmy z Unii Europejskiej prowadzące sieciową działalność muszą znacznie wzmocnić zabezpieczenia swoich serwerów i wprowadzić szereg nowych reguł dotyczących ochrony danych osobowych.

Najlepsze gry na Nintendo Switch

Możliwe, że zwiększone nakłady finansowe w związku z tą zmianą spowodowały, że Gravity zdecydowało się wycofać z Europy. Właśnie 25 maja 2018 r. firma przestanie świadczyć usługi na Starym Kontynencie i wyłączy serwery Ragnarok Online. Serwery będą obsługiwać tylko kraje spoza Unii Europejskiej - m.in. Ukrainę, Rosję, Kazachstan, Białoruś i Uzbekistan.

Gracze nie mogą niestety liczyć na łączenie się z amerykańskimi serwerami. Deweloperzy zapowiadają blokady regionalne (z detekcją IP użytkownika). Osoby, które skusiły się na mikrotransakcje w terminie od 1 lutego do 30 kwietnia otrzymają zwrot poniesionych kosztów.

Rangarok Online działało na rynku europejskim od 14 lat. Spróbowaliście kiedyś sił w tym sieciowym RPG-u?

Tagi: europa polska prawo ragnarok online