Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 25.04.2018 15:00
Realpolitiks. Polska strategia trafi na Nintendo Switch
926V

Realpolitiks. Polska strategia trafi na Nintendo Switch

Katowickie studio Jujubee jest zdecydowanie jednym z najciekawszych studiów deweloperskich w naszym kraju. Ekipa ze śląska nie leci za trendami Battle Royale czy MOBA lecz ma świetne pomysły na własne produkcje, które zapełniają pewną zaniedbaną niszę.

Realpolitiks jest swego rodzaju współczesnym odpowiednikiem takich serii jak Europa Universalis, Crusader Kings, czy też Hearts of Iron. które to reprezentują podgatunek gier strategicznych o nazwie grand strategy.

10 najlepszych darmowych gier na Androida

Recenzje tegoż dzieła wskazują na to, że Jujubee bardzo dobrze wywiązało się ze swojego zadania, a ostatnio wydany dodatek New Power tylko to potwierdza. Wersja na Nintendo Switch zachowa swoje wszystkie bajery znane z innych platform i zawierać będzie dodatkowo wspomniane już DLC. Premiera zaplanowana została na 3 kwartał tego roku.

A tak o swojej produkcji piszą sami deweloperzy:

Realpolitiks to przystępna strategia czasu rzeczywistego na ogromną skalę, w której możesz zostać przywódcą każdego nowożytnego państwa. Zmierz się z problemami współczesnego świata, poznaj widoczne i niewidoczne granice geopolityczne, skorzystaj z mocy swojego kraju i jego siły gospodarczej, aby wziąć udział w konfliktach militarnych i rozmowach międzynarodowych. Wybierz własny sposób na przeciwstawianie się interesom innych krajów, radź sobie z nieprzewidzianymi wydarzeniami, globalnymi zagrożeniami i różnymi kryzysami. Stań w obliczu dezintegracji Unii Europejskiej, rozwoju Państwa Islamskiego, skutków trzeciej wojny światowej i wielu innych scenariuszy – fikcyjnych i realistycznych.

Rozwijaj swój kraj, aby ten osiągnął przewagę gospodarczą, technologiczną i wojskową w rankingach globalnych. Wybór należy do ciebie – możesz zostać cenionym członkiem ONZ albo nuklearnym tyranem, zastraszającym wszystkich wokół ciebie. Rozszerzaj swoje terytorium dzięki otwartej rozgrywce Realpolitiks, a nawet twórz zamorskie kolonie. Jeśli to ci nie wystarczy, może postanowisz przenieść naszą cywilizację w kosmos?

Realpolitiks Gameplay Trailer

Realpolitiks New Power DLC - Official Trailer

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Jujubee Realpolitiks

Nie przegap