Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2018 13:44
Nowy Xbox ma zaoferować pełną kompatybilność. Jest wstępna data premiery
6498V

Nowy Xbox ma zaoferować pełną kompatybilność. Jest wstępna data premiery

Xbox One X dopiero pokazuje swój charakter, jednak Microsoft musi planować kolejny ruch. Zdaniem najnowszych przecieków prace nad sprzętem trwają i zostały podjęte pierwsze, bardzo ważne decyzje.

Szef marki Xbox w ostatniej wypowiedzi podkreślił, że jego korporacja posiada mocny sprzęt, dopracowany system oraz ciekawe funkcje, więc teraz oddział skupia się na grach. Jednak redakcja Thurott dotarła do konkretniejszych informacji, które zwiastują pozytywne lata dla fanów Xboksa.

Nowy Xbox powstaje. Microsoft zbiera ekipę i szykuje potężny sprzęt

Amerykańska korporacja nie zamierza zrezygnować z marki Xbox, a nawet chce ją znacznie rozbudować. Według najnowszych plotek, szefowie Microsoftu postanowili sięgnąć głęboko do kieszeni. Zdaniem dziennikarzy Thurott, Amerykanie znacznie zwiększyli inwestycje na sprzęt oraz produkcje, a nawet znaleźli dodatkowe wsparcie finansowe i cała gotówka w tym wypadku została przeznaczona na gry.

Trzy różne źródła potwierdzają konkretne informacje dotyczące nowej konsoli Microsoft – prace nad nowym zostały rozpoczęte Xboksem, firma poszukuje specjalistów od pamięci GDDR6 i już teraz trwają badania dotyczące zintegrowania urządzenia z chmurą. Microsoft chce mieć pewność, jak daleko może się posunąć z tym pomysłem, ponieważ strumieniowanie w czasie rzeczywistym może znacząco ubarwić i rozbudować gry – przykładowo świat nigdy nie będzie się kończył, ponieważ na naszych oczach zostaną przygotowane jego kolejne elementy lub miasto może pobierać dane z otoczenia (pogoda / ruch uliczny) i oferować elementy z prawdziwego życia.

To tylko opcje, jednak trudno oczekiwać, by konsola zaoferowała pełną integrację z chmurą – możemy w tym wypadku oczekiwać dodatku, który zostanie wykorzystany przez część deweloperów.

Zapytacie – kiedy nastąpi prawdziwa, nowa generacja Microsoftu? Zdaniem Thurott, Amerykanie doskonale zdają sobie sprawę, że nie muszą się śpieszyć, ponieważ Xbox One X oferuje znaczącą przewagę mocy względem konkurencji. Nowy Xbox może trafić na rynek w przeciągu trzech lat (2021) i jednocześnie ma zaoferować pełną kompatybilność z Xboksem, Xboksem 360, Xboksem One, Xboksem One X. Dzielenie biblioteki z poprzednich generacji to raczej pewniak, choć Thurott informuje również o „kompatybilności do przodu”.

Według informacji, Xbox to jedyna marka Microsoftu, która ma tak wielkie poparcie na całym świecie, więc szefowie korporacji chcą inwestować w rozwój oddziału. Jednocześnie branża gier oraz sportów elektronicznych wciąż rośnie, więc szefowie są zachęceni do realizowania planów.

Microsoft ogłosił, że na E3 będziemy świadkami wyjątkowego show, jednak musicie pamiętać jedno – duże tytuły AAA powstają długo, więc na wielkie hity będziemy musieli zaczekać. Cel Amerykanów jest w tej sytuacji prosty – wygrać następną generację oferując mnóstwo mocnych i ekskluzywnych produkcji.  

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/157090/xbox-after-the-x

Tagi: