Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2018 15:00
H1Z1 na PlayStation 4 jako tytuł free-2-play. Otwarta beta i sporo zmian - znamy wszystkie szczegóły
3077V

H1Z1 na PlayStation 4 jako tytuł free-2-play. Otwarta beta i sporo zmian - znamy wszystkie szczegóły

W ubiegłym tygodniu miałem okazję zobaczyć w akcji H1Z1 w wersji na PlayStation 4. Twórcy odpowiedzieli na kilka moich pytań i teraz mam okazję zapowiedzieć zupełnie nową wersję. Tytuł został odświeżony i zmierza na konsolę Japończyków.

H1Z1 trafi na PlayStation 4 już 22 maja – w tym dniu będziemy świadkami pierwszej, otwartej bety przygotowanej przez Daybreak Games. Tytuł został w pełni przeprojektowany z myślą o japońskim sprzęcie i dzięki temu gracze skorzystają z nowego systemu progresji broni, przeprojektowanego interfejsu, czy też świeżych broni oraz sprzętu.

H1Z1 wraca do życia. Wersja free-2-play odnotowuje mały sukces

„H1Z1 na PS4 to prawdziwa rozwałka w stylu battle royale. Dla PlayStation 4 przeobraziliśmy tę grę od podstaw i zaprojektowaliśmy tak, by podkreślała esencjonalne elementy battle royale, które czynią ten gatunek ekscytującym dla graczy i oglądających rozgrywkę. Dodaliśmy kluczowe dla zróżnicowania rozgrywki możliwości, by gra pozostała szalona i przynosząca wiele zabawy – by była wymarzoną strzelaniną akcji w stylu battle royale o niesamowitym tempie”.

Powyższe słowa wypowiedział Terrence Yee, producent H1Z1, który wspomniał również, że pierwszą ważną zmianą jest system grab-and-go – autorzy oferują graczom szybkie zbieranie przedmiotów i dzięki temu zainteresowani zaoszczędzą czas. W grze znajdzie się jeszcze kołowy system wyboru broni, przeprojektowany interfejs, a crafting został wyrzucony z gry.

Rozgrywka w H1Z1 na PlayStation 4 jest dynamiczna, ponieważ autorzy postanowili stworzyć nową mechanikę progresji – „Prędkość chmury gazu została zmieniona tak, by przyspieszyć mecz, a system zrzutów przeprojektowano tak, by gracze musieli się ciągle poruszać i angażować w walki.”

Nowa mechanika progresji broni sprawia, że na początku gracze mogą znaleźć sześć broni pierwszego poziomu na początku meczu i następnie rozpoczyna się strategiczny moment pojedynku, ponieważ uczestnicy rozgrywki podejmują decyzję dotyczącą tego, o które zrzuty chcą zawalczyć, by uzyskać broń i sprzęt wyższego poziomu.

„Masowe zrzuty sprzętu z powietrza następują na przestrzeni całej mapy i dzięki nim gracze mogą zdobyć dobrze znaną broń, taką jak AK czy AR, oraz nowe pozycje w arsenale, takie jak KH43, Marauder, Combat Shotgun, CNQ-9, Scout Rifle czy MK46. Zrzuty służą za główną metodę zdobywania silniejszych pancerzy, które teraz zapewniają graczom dodatkowe zdrowie.”

Jednocześnie gracze mogą znaleźć sprzęt wyższego poziomu w specjalnych skrzyniach ukrytych na mapie – pozwoli to pasywnym strzelcom przeszukiwać mapę w poszukiwaniu rzadkich boxów. Ciekawym motywem jest fakt, że te bogatsze znaleziska emitują specjalny sygnał, więc gracz podczas szukania zostanie naprowadzony do miejsca za pomocą dźwięków.

Fani Battle Royale muszą szykować się na walkę, ponieważ pierwsza zamknięta, weekendowa beta gry rusza w tym miesiącu. Gracze mogą się na nią rejestrować na oficjalnej stronie gry: www.H1Z1.com/PlayStation4.

H1Z1 zostało w pełni zoptymalizowane dla PlayStation 4 i działa z prędkością 60 klatek na sekundę na PS4 Pro. Od dzisiaj do 22 maja na PlayStation Store znajdzie się przedpremierowy pakiet specjalny w cenie 23,33 euro, dzięki któremu zgarniecie unikatowe przedmioty kosmetyczne – sprzęt otrzymacie w dniu rozpoczęcia otwartej bety – a także dynamiczny motyw, dostępny od momentu zakupu. Członkowie PlayStation Plus skorzystają z 20% zniżki.

Tagi: