Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2018 18:56
Red Alert Online zapowiedziane. Fani będą wściekli
3395V

Red Alert Online zapowiedziane. Fani będą wściekli

Należycie do grona graczy wyczekujących na pełnoprawną kontynuację serii Command & Conquer: Red Alert? To nie mam do Was najlepszej wiadomości. Electronic Arts postanowiło rozwijać markę w bardzo nietypowy sposób.

Red Alert Online to właśnie zapowiedziana strategia czasu rzeczywistego, za którą odpowiada Tencent, czyli korporacja mająca w swoim portfolio takie marki jak Riot Games, Supercell, Epic Games, czy też Miniclip. Firma pracuje również nad wieloma grami i to właśnie oni odpowiadają za Arena of Valor, czy też PUBG Mobile.

10 najlepszych darmowych gier na Androida

Teraz Tencet pracuje nad strategią czasu rzeczywistego, która trafi oczywiście na urządzenia mobilne z iOS oraz Androidem. Gra powstaje przy współpracy z Electronic Arts i autorzy inspirują się Red Alert 2: Yuri’s Revenge, czyli wielkim hicie z 2001 roku.

Aktualnie nie znamy daty premiery, jednak wydawca zaprezentował pierwszy zwiastun, który jednak nie pokazuje za wiele. Widzimy tutaj między innymi kilka pojazdów oraz budynków, ale na konkretny gameplay musimy jeszcze zaczekać. 

Jedno jest pewne – fani nie będą zadowoleni z tej decyzji. W 2013 roku Elektronicy zamknęli Westwood Studios  i jednocześnie niemal zabili swoje uznane, a zarazem wielkie uniwersum. Od Wielu lat miłośnicy RTS-ów czekają na wielką grę, która pozwoli rozegrać wiele ekscytujących pojedynków, a zamiast tego… Otrzymamy kolejny, mobilny tytuł.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Red Alert red alert online zapowiedź