Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.04.2018 18:58
Hellblade: Senua's Sacrifice. Wersja na Xbox One X olśniewa wizualnie
2119V

Hellblade: Senua's Sacrifice. Wersja na Xbox One X olśniewa wizualnie

Hellblade: Senua's Sacrifice było bardzo ambitnym projektem, na którym ekipa Ninja Theory mogła się mocno przejechać i wylądować w potężnych tarapatach. Na szczęście jednak tytuł sprzedał się na tyle dobrze, że doczekał się usprawnień i wersji na Xbox One.

Całkiem niedawno Senua zadebiutowała na platformie Microsoftu, gdzie w pierwszym tygodniu rozeszła się w ponad 50 tysiącach egzemplarzy, co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę koszty takiego portu. Do tego ekipa Ninja Theory przekazała z zarobionych pieniędzy aż 25 000$ na leczenie chorób psychicznych.

Recenzja Hellblade: Senua's Sacrifice

Dziś możemy przyjrzeć się temu, ile pracy włożone zostało w to, aby posiadacze Xbox One otrzymali godnie prezentującą się wersję gry. Dzięki analizie Digital Foundry widać, że na podstawowej wersji konsoli rozdzielczość zatrzymała się na poziomie 1600x900 pikseli, co jest powiedzmy znośnym rezultatem jeśli chodzi o ten sprzęt.

Oczywiście jeśli chodzi o Xbox One X, tu skorpion oferuje nam aż 3 różne tryby wyświetlania gry. Wysoki frame-rate zapewnia nam stałe 60 klatek na sekundę wobec również stabilnych 30 FPS-ów na zwykłym Xbox One. Faworyzacja rozdzielczości ucieszy zaś tych, którzy pokochali 4K, choć należy pamiętać, że nawet w tym trybie, zdarzają się spadki ilości pikseli na ekranie. 

Ostatni jest tryb wzbogaconych wizualiów, czyli propozycja dla graczy o wymagającym oku - tutaj ustawiony jest w okolicy 30 klatek, a rozdziałka rzadko kiedy dobija do pełnych 4K.

Hellblade Senua's Sacrifice: Tech Analysis - Xbox One X

Tagi: hellblade: senua's sacrifice xbox one x