Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.04.2010 19:38
Kojima chce złamać branżowe tabu
918V

Kojima chce złamać branżowe tabu

Na Twitterze Hideo Kojimy pojawił się tajemniczy wpis. Facet pisze, że następny projekt, nad którym obecnie pracuje, będzie przełamywał pewne tabu. "Jeśli powinie mi się przy tym noga, będę prawdopodobnie musiał opuścić branżę gier wideo..."xxxxx


To nie koniec cytatu z "Trajkotka". Cała wypowiedź dewelopera brzmi mniej więcej tak: "Następny mój projekt będzie przełamywał pewien rodzaj tabu. Jeśli powinie mi się tu noga, będę musiał prawdopodobnie opuścić branżę gier wideo. Jednakże nie chce odejść, omijając tę okazję. Skończę w tym roku 47 lat. Minęły 24 lata od momentu, w którym zacząłem robić gry. Dzisiaj mam pewnego sojusznika, który z wielką ochotą będzie mnie wspierał w ryzyku, które podejmuję. To tylko jedna osoba. Ale na początek wystarczy".

Butcher stawiał niedawno hipotezę
, że Kojimie może chodzić o kolejną część strzelaniny Zone of The Enders... Ale w świetle najnowszej wypowiedzi twórcy serii Metal Gear Solid, sprawa gmatwa się coraz bardziej. "Następny mój projekt będzie przełamywał pewien rodzaj tabu" - o czym tu mowa? Japońscy gracze mają swoją teorię: Kojima chce zrobić gejowski coming-out i stworzyć grę skupioną wyłącznie na męskich uczuciach... to by rzeczywiście było przełamaniem tabu w branży gier wideo. Poniżej graficzny żart, zrodzony z tej idei:

 
Gejowski coming out... A może to po prostu kolejny sposób, by zareklamować kampanię "Hamaru Gear Solid"?

Tagi: Hideo Kojima twitter