Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.04.2018 18:43
Xbox Career z pierwszymi szczegółami. System testowany przez Microsoft
1508V

Xbox Career z pierwszymi szczegółami. System testowany przez Microsoft

Microsoft pracuje nad nowym systemem dla wszystkich użytkowników Xboksów One. Amerykanie chcą za pomocą „doświadczenia” i „kariery” zachęcać graczy do spędzenia przed konsolą kolejnych godzin. Poznajcie pierwsze szczegóły dotyczące projektu.

O Xbox Career mogliście już przeczytać na portalu, ponieważ Microsoft oficjalnie zapowiedział prace nad systemem. Niestety, nie otrzymaliśmy dotychczas większych szczegółów, ale redakcja Windowscentral.com postanowiła pochwalić się uzyskanymi informacjami.

Nowy Xbox powstaje. Microsoft zbiera ekipę i szykuje potężny sprzęt

Xbox Career będzie propozycją rozszerzającą Osiągnięcia, jednak nie zastąpi znanych „nagród”. Projekt ma zachęcić graczy do stałej aktywności i nagradzać nie tylko typowe masterowanie poszczególnych tytułów.

Zdaniem pierwszych przecieków Xbox Career będzie mocno powiązany z nowymi awatarami, ponieważ za zdobywanie doświadczenia otrzymamy możliwość odblokowania nowych strojów, czy też różnych przedmiotów, którymi będą dysponować nasze „postacie”.

Poziom awatara będzie widoczny obok punktów gamerscore na naszym profilu, a doświadczenie zdobędziemy za między innymi – całkowity czas zabawy we wszystkich grach, liczbę włączonych tytułów, załączenie określonej liczby tytułów jednego dnia, „rywalizacja na Xbox Live”, regularne zdobywanie osiągnięć, tworzenie zawartości na Xbox Live (screeny/streamy).

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że nie jest to oficjalna i ostateczna lista, ponieważ inżynierowie z Redmond wciąż dopracowują koncepcję. Pracownicy mają jeszcze sporo czasu, ponieważ prezentacja ma odbyć się na tegorocznym E3.

Należy na pewno wiedzieć, że Microsoft nie zamierza „spamować” nasz ekran kolejnymi powiadomieniami i Xbox Career ma wysyłać nam raport naszej aktywności o wybranej godzinie. Oczywiście to wyłącznie pewna „ciekawostka”, która ma sprawić, że będziemy z przyjemnością grać w kolejne tytuły.

[Aktualizacja #1]

Okazuje się, że informacje nie prezentują aktualnego stanu "kariery", ponieważ system nie znajduje się już w fazie rozwoju. 

Źródło: https://www.windowscentral.com/exclusive-how-youll-earn-exp-xboxs-new-career-system

Tagi: e3 e3 2018 Microsoft xbox career xbox one