Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.04.2018 20:30
Avengers: Wojna bez granic drugim najdroższym filmem w historii
3961V

Avengers: Wojna bez granic drugim najdroższym filmem w historii

Marvel nie oszczędza na swoje największe produkcje. Avengers: Wojna bez granic kosztowała majątek, jednak w tym wypadku możemy śmiało mówić o inwestycji, która bez problemu wróci na konto korporacji.

Avengers: Wojna bez granic trafi do polski kin w przyszłym tygodniu, ale już teraz mogę zapowiedzieć, że naszą recenzję produkcji przeczytacie jeszcze przed premierą.

Recenzja filmu Avengers: Wojna bez granic

Film w reżyserii braci Russo to aktualnie najdroższa produkcja Marvel Cinematic Universe, a jednocześnie jeden z najdroższych filmów w historii kina. Avengers: Wojna bez granic według najnowszych informacji kosztował około 300 mln dolarów – tymi szczegółami podzieliła się redakcja Wall Street Journal.

Wiadomość nie została jeszcze potwierdzona przez wytwórnię, jednak warto zauważyć, że kwota znacznie przewyższy gotówkę wydaną na Avengers: Czas Ultrona – wtedy to Marvel przeznaczył na film 279,9 mln dolarów, ale produkcja osiągnęła zawrotne 1,4 mld dolarów.  

300 mln dolarów sprawi jednocześnie, że Avengers: Wojna bez granic będzie jednocześnie drugim najdroższym filmem w historii – obok Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (963 mln dolarów w boxoffice) i Liga Sprawiedliwości (657 mln dolarów w boxoffice).

Najdroższym filmem i tak pozostanie Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach, który kosztował 378,5 mln dolarów. Pewną ciekawostką według rankingu box office, najbardziej dochodowym filmem wciąż pozostaje Avatar, który zgarnął 2,78 mld dolarów.

Lista najdroższych filmów prezentuje się następująco (w mln dolarów):

  • 378,5 – Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
  • 300 – Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
  • 300 – Liga Sprawiedliwości
  • 300 – Avengers: Wojna bez granic
  • 279,9 – Avengers: Czas Ultrona
  • 263,7 - John Carter
  • 260 - Zaplątani
  • 258 - Spider-Man 3

Źródło: https://www.telegraph.co.uk/films/2018/04/20/avengers-infinity-war-second-expensive-film-ever-made/

Tagi: