Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.04.2018 10:24
Disgaea Refine na pierwszych screenach. Porównanie z PS2
1321V

Disgaea Refine na pierwszych screenach. Porównanie z PS2

Ominęła was kultowa Disgaea: Hour of Darkness? Jeszcze w tym roku ma być świetna okazja do nadrobienia tej piekielnej zaległości na PS4 i Switch (dood!).

Nippon Ichi ogłosiło w zeszłym tygodniu, że tworzy 'remake HD' Disgaea: Hour of Darkness. Wydawnictwo nazywa się Disgaea Refine i trafi w 2018 roku na PS4 i Switch.

Disgaea Regine ujawnione przez Nippon Ichi

Studio używało w pierwszych komunikatach wyrażenia "remake", więc można by się spodziewać konkretnego graficznego uderzenia. Niestety Nippon Ichi to fraza użyta trochę na wyrost. Właśnie opublikowano pierwsze zrzuty ekranowe i porównanie z pierwotną wersją z PS2.  Jest oczywiście trochę ładniej, ale bez szału. Ewidentnie w przypadku Disgaea Refine do czynienia z remasterem. Studio ogranicza się do podbicia rozdzielczości oraz wygładzenia rozpikselowanych sprite'ów bohaterów i wrogów.

Co ważne - poznaliśmy już datę premiery Disgaea Refine. W Japonii tytuł trafi na rynek 26 lipca 2018 r. Gra ma kosztować na Switch i PS4 mniej więcej tyle, ile nowości AAA (7200 jenów za standardową edycję 9200 jenów za limitowaną wersję). W edycji limitowanej potomkowie samurajów znajdą ścieżkę dźwiękową na CD, specjalne pudełko i kalendarz na biurko.

Nie wiadomo jeszcze niestety, kiedy Disgaea Refine trafi na rynki zachodnie.

Pierwsze 2 screeny w naszej galerii to porównanie oprawy z pierwotnej wersji na PS2 i 

Tagi: