Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2018 20:00
Wiedźmin od Netflix z Sapkowskim? Autorka scenariusza spotkała się z twórcą uniwersum
4499V

Wiedźmin od Netflix z Sapkowskim? Autorka scenariusza spotkała się z twórcą uniwersum

Na początku roku miałem okazję wspomnieć na portalu o odcięciu się Andrzeja Sapkowskiego od produkcji stacji Netflix. Twórca uniwersum Wiedźmin nie chciał otrzymywać jakichkolwiek informacji o produkcji, ale najwidoczniej od tego czasu sporo się zmieniło.

W styczniu Andrzej Sapkowski potwierdził, że nie zamierza interesować się produkcją stacji Netflix. Jego zdaniem „Adaptacja i oryginał nigdy nie będą identyczne”, jednak dzisiaj doszło do bardzo ciekawego spotkania.

Wiedźmin od Netflix bez Andrzeja Sapkowskiego. Pisarz nie chce pracować nad jakąkolwiek adaptacją

Nie możemy narzekać na brak choćby drobnych informacji dotyczących Wiedźmina od Netflix. Świetną robotę w tym temacie wykonuje Lauren S. Hissrich, która przygotowuje scenariusz do serialu, a jednocześnie często dzieli się skromnymi szczegółami z prac nad opowieścią.

Autorka jest od kilku dni w Polsce i na Twitterze chwaliła między innymi pączki z Krakowa, odwiedziła Zamek w Rabsztynie, jednak najnowsze zdjęcie jest wyjątkowo ciekawe – Lauren S. Hissrich spotkała się z Andrzejem Sapkowskim.

Trudno powiedzieć, czy Lauren starała się uzyskać informacje zwrotne dotyczące swojego projektu lub po prostu miała okazję wymienić się kilkoma poglądami na temat uniwersum z jego autorem, ale szczerze? Mam ogromną nadzieję, że Sapkowski – tak jak to wcześniej Netflix zapowiadał – jest „konsultantem kreatywnym”. Można mieć zastrzeżenia do jego traktowania gier, czy też pewnego wywyższania się, jednak nie możemy zapomnieć, że to właśnie Sapkowski stworzył Geralta i jego porady mogą w dobry sposób rozwinąć serial platformy Netflix.


Wiedźmin od Netflix

Źródło: Twitter.com

Tagi: Andrzej Sapkowski Netflix wiedźmin