Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2018 19:22
Samochód z Gran Turismo Sport został stworzony. Audi zaprezentowało maszynę
1759V

Samochód z Gran Turismo Sport został stworzony. Audi zaprezentowało maszynę

Audi przygotowało specjalny samochód koncepcyjny, który trafił wyłącznie do Gran Turismo Sport, ale niemiecki koncern postanowił wykonać dodatkowy krok. Pojazd otrzymał swoją „prawdziwą wersję”, która 14 kwietnia weźmie udział w zmaganiach Formuły E.

Audi na specjalnym wydarzeniu w Niemczech zaprezentowało nowy samochód, który pierwotnie został przygotowany wyłącznie do Gran Turismo Sport. E-tron Vision jest pierwszą maszyną stworzoną do gier z serii Gran Turismo, która w następnym kroku otrzymała rzeczywistą wersję.

Gran Turismo Sport z wielką aktualizacją. Auta, VR Time Trial, trasy i lepsze wsparcie kierownic

Program Vision Gran Turismo to ciekawy pomysł dla producentów samochodów, którzy mogą stworzyć totalnie odjechane wizje wozów. Inżynierowie bawią się tworząc maszyny charakteryzujące się olbrzymimi osiągami i zazwyczaj takie koncepcje pozostają wyłącznie w grze. Tym razem Audi postanowiło zaszaleć i stworzyło e-tron Vision Gran Turismo.

Muszę na pewno wyjaśnić, że wiele firm stworzyło już swoje projekty, które były następnie prezentowane na targach, ale Audi zdecydowało się nie tylko ożywić pomysł, co nadać mu odpowiednich barw. To właśnie z tego powodu samochód jest sprawny i weźmie udział w turnieju Formuły E – w najbliższy weekend odbędzie się wydarzenie w Rzymie. Widzowie otrzymają nawet możliwość sprawdzenia wozu jako pasażerowie podczas pokazów testowych.

Pewną ciekawostką jest na pewno fakt, że samochód jest napędzany trzema, elektrycznymi silnikami – dwa odpowiadają za tylną, a jeden za przednią oś. Propozycja oferuje łącznie 815 koni mechanicznych.

Maszyna powstała w 11 miesięcy i jest już dostępna w Gran Turismo Sport (aktualizacja 1.17).

Źródło: https://www.dualshockers.com/gran-turismo-sport-audi-reveal-two-new-vision-gran-turismo-cars/

Tagi: Gran Turismo Sport playstation 4 Polyphony Digital Sony