Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.04.2018 11:20
Total War Saga: Thrones of Britannia. Trailer ukazuje zmiany w systemie walki
541V

Total War Saga: Thrones of Britannia. Trailer ukazuje zmiany w systemie walki

Po wielkim pospolitym ruszeniu fanów marki Total War, którzy to zamiast gier o Warhammerze wolą powrót do czasów historycznych, Creative Assembly zebrało małą grupkę swoich ludzi i kazało im zrobić mini Total Wary. 

Dzięki temu już 3 maja tego roku, czyli za mniej niż miesiąc, na rynku zadebiutuje Total War Saga: Thrones of Britannia.

Jest to tytuł wielkości dawnych dodatków do Medieval II: Total War. Znajdziemy w nim mapkę Wysp Brytyjskich i poznamy historię tragicznego w skutkach sojuszu z Wikingami. Ostatnio deweloperzy zaprezentowali nam specjalne wideo prezentujące zmiany, jakie przeszedł w tej odsłonie system walki.

Bazując na specyfice czasów, w jakich odbywa się kampania Tronów Brytanii, wprowadzono bardzo ciekawe modyfikacje. Teraz walka piechoty w głównej mierze opiera się na tarczach i ich właściwościach, co pozwala na nowe zagrywki taktyczne. Dodatkowo oddziały jazdy konnej opracowano tak, aby jednostkami były na tyle duże wolne przestrzenie, aby starcia jazda vs. jazda wyglądały bardziej realistycznie, zamiast rozbijać się o siebie i natychmiast zatrzymywać.

W drodze są już kolejne odsłony z serii Total War Saga. Będziecie je kupować, czy zostajecie jednak przy Warhammerze?

Total War Saga: Thrones of Britannia - What's new in Battles?

Tagi: