Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.04.2018 16:28
The First Purge na zwiastunie. Ludzie pokazują prawdziwe oblicze
821V

The First Purge na zwiastunie. Ludzie pokazują prawdziwe oblicze

Universal Pictures zaprezentowało pierwszy zwiastun The First Purge, czyli najnowszej produkcji Gerarda McMurray’a. Sympatycy serii mogą przygotować się na kolejny pokaz „prawdziwego oblicza” ludzkości.

W 2013 roku zadebiutowała w kinach „Noc oczyszczenia”. Film przedstawia alternatywną rzeczywistość, w której rząd zaproponował eksperymentalną walkę z przestępczością – raz do roku przez 12 godzin każde złamanie prawa, a nawet morderstwo jest całkowicie legalne.

Botoks najgorszym filmem 2017 roku. Polskie "Złote Maliny" rozdane

Film zarobił blisko 90 mln dolarów, więc już w 2014 roku w kinach została wyemitowana kontynuacja. „Noc oczyszczenia: Anarchia” okazała się jeszcze większym sukcesem – 110 mln dolarów w boxoffice zagwarantowało przygotowanie trzeciej części, która trafiła na rynek w 2016 roku. „Noc oczyszczenia: Czas wyboru” zarobiło 118 mln dolarów.

I właśnie dzisiaj Universal Pictures zaprezentowało zwiastun „The First Purge”, który trafi do kin 4 lipca. Jak sama nazwa wskazuje, produkcja przedstawi pierwszą „Noc oczyszczenia”.

Za reżyserię odpowiada Gerard McMurray („Otrzęsiny”, „Battle Buddy”), który nie miał okazji pracować przy wcześniejszych produkcjach z serii. Nad scenariuszem pracował James DeMonaco, który wcześniej był producentem i pisał historie do trzech wcześniej wydanych „Nocy oczyszczenia”.

Tagi: