Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.04.2018 10:03
Śródziemie: Cień Wojny bez mikrotransakcji i z poprawioną fazą endgame!
2459V

Śródziemie: Cień Wojny bez mikrotransakcji i z poprawioną fazą endgame!

Tego nie spodziewali się nawet najstarsi górale. WB Games wycofuje się z niezwykle kontrowersyjnego systemu mikrotransakcji w Śródziemie: Cień Wojny!

Można powiedzieć, że to był strzał w stopę. Albo kolano (własne). WB Games przeholowało w zeszłym roku i umieściło rozbudowany system mikropłatności w grze... singleplayer.

Śródziemie: Cień Wojny. Ludzie w systemie Nemesis!

Graczom nie spodobały się takie praktyki, a wielu recenzentów narzekało, że system Nemesis stał się przez nie słabszy niż w Cieniu Mordoru.

Cóż, mleko się już rozlało, ale dobrze że WB Games podejmuje wreszcie właściwe działanie. Firma ogłosiła, że na stałe usunie płatne skrzynki (wszelkiego rodzaju) oraz sklep z Cienia Wojny.

"Uświadomiliśmy sobie po krytyce gracze, że obecność płatnych elementów obniża immersję w świat gry. By przywrócić pierwotny i właściwy klimat systemu Nemesis usuwamy na stałe skrzynki oraz sklep z nowego Śródziemia. Oznacza to, że niedługo nie będzie już opcji płacenia za Złoto prawdziwymi pieniędzmi i pozyskiwania żołnierzy poprzez otwieranie skrzynek. Wyznaczymy pewien czas, by gracze wykorzystali zgromadzone na swoim koncie Złoto. Jeśli ktoś nie zdąży zużyć swoich zapasów Złoto zostanie zamienione na przedmioty do wykorzystania w grze".

Termin? To radosne wydarzenie ma nastąpić 17 lipca 2018 r. W tym dniu otrzymamy aktualizację, która spowoduje wyłączenie systemu mikrotransakcji w Śródziemie: Cień Wojny.

Pewne zmiany mają nastąpić również w fazie endgame, czyli w trakcie Shadow Wars.

"Tryb Shadow Wars zostanie zresetowany w przypadku osób,które go jeszcze nie ukończyły po zainstalowaniu aktualizacji".

Faza endgame zostanie udoskonalona, wzbogacona o nowe elementy fabularne i "skrócona, by zapewniać bardziej spójne doświadczenie". Tylko się cieszyć! Niedługo otrzymamy pewnie taką grę, jaką naprawdę chciała stworzyć ekipa Monolith.

Tagi: monolith Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. wb games

Nie przegap