Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 02.04.2018 15:12
PlayStation 4 wciąż liderem sprzedaży, a Nintendo Switch wyprzedza Xbox One
1641V

PlayStation 4 wciąż liderem sprzedaży, a Nintendo Switch wyprzedza Xbox One

W ostatnim czasie rynek konsol mocno odżył, a ogólne wyniki sprzedażowe rysują się bardzo obiecująco na przyszłość. Sprawdźmy zatem jak prezentuje się aktualny rozkład sił na scenie.

Według portalu VG Chartz, który to zbiera dane dotyczące sprzedaży fizycznych wydań gier wideo oraz konsol dostarczonych bezpośrednio do konsumentów, walka pomiędzy Sony, Microsoftem, a Nintendo, robi się niezwykle ciekawa.

Aktualnie szacunkowe wyniki całościowe wskazują na to, że PlayStation 4 dogonić się już praktycznie nie da, lecz Nintendo Switch może w przeciągu parunastu miesięcy chapnąć drugie miejsce Xboksa One.

  • PlayStation 4: 76,510,313
  • Xbox One: 36,566,839
  • Nintendo Switch: 15,333,722

Jak widzimy, Japończycy z Kioto radzą sobie coraz lepiej, a nadchodzące tytuły mogą tylko zachęcić kolejne osoby do sięgnięcia po Switcha. Jednakże jak w ujęciu globalnym, rozkłada się sprzedaż konsol za miesiąc luty? 

  • PlayStation 4: 1,227,971
  • Nintendo Switch: 889,713
  • Xbox One: 536,658

Sony nie ma żadnych powodów do zmartwień, gdyż jego główny konkurent, Microsoft, radzi sobie niestety ponad dwukrotnie słabiej, co może pchnąć ojców PlayStation nieco w stronę zbyt dużej pewności siebie.

Nintendo zaś, które Sony uznaje za firmę, z którą może koegzystować na jednym rynku, zbliża się z miesięczną sprzedażą swojego Switcha do poziomu 1 mln sztuk, co dobrze wróży na przyszłość. 

Miejmy tylko nadzieję, że w najbliższym czasie Xbox One dostanie zapowiedzi mocarnych gier na wyłączność, które wzbudzą większe zainteresowanie graczy.

Tagi: