Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2018 18:38
StarCraft ma 20 lat. Blizzard rozdaje Feniksa
1222V

StarCraft ma 20 lat. Blizzard rozdaje Feniksa

Blizzard świętuje 20-lecie swojego wielkiego RTS-a i z tej okazji gracze mogą pobrać mały prezent. Jednocześnie firma zaprasza na urodzinową imprezę, która powinna zainteresować wszystkich fanów StarCrafta.

StarCraft zadebiutował 31 marca 1998 roku. Tytuł nadal cieszy się sporą popularnością, więc w połowie 2017 roku zadebiutowała odświeżona wersja. To wciąż jedna z najważniejszych produkcji na scenie sportów elektronicznych.

StarCraft II za darmo. Blizzard rozdaje grę i śmieje się z mikrotransakcji

Blizzard z okazji „dwudziestki” zdecydował się zorganizować SC20 Anniversary Stream, którego gospodarzami będą Sean "Day[9]" Plott, Geoff "iNcontroL" Robinson, Nick "Tasteless" Plott oraz Dan "Artosis" Stemkoski. Ta cała śmietanka zabierze sympatyków na podróż po historii StarCrafta, opowie o teraźniejszości i nadziejach na przyszłość. 

Widzowie otrzymają możliwość spojrzenia na rozgrywkę, a do wydarzenia dołączą również wielkie osobistości ze świata StarCrafta, takie jak Idra, HuK, Livibee, Ret, TLO, Nony, Lzgamer, PiG, White-Ra, UpaTreeZelda i CatZ.

Show odbędzie się na kanale Twitch.tv/StarCraft i zainteresowani powinni usiąść przed telewizorami / monitorami w piątek (dziś) oraz w sobotę, w godzinach 19:00-03:00. Warto zaznaczyć, że podczas wydarzenia zostanie wyświetlony krótkometrażowy film dokumentalny, upamiętniający 20. urodziny StarCrafta. Film pt. “StarCraft to życie” zobaczmy premierowo w sobotę 31 marca o godz. 19:15.

Z okazji 20. rocznicy Blizzard zdecydował się rozdać w StarCraft II dowódcę w trybie współpracy – Feniks będzie dostępny za darmo od 29 marca do 3 kwietnia.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 20-rocznica blizzard starcraft