Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.03.2018 11:06
Level-5 ujawni w tym roku nowy tytuł na 20-lecie działalności. Wszystkie przyszłe ważne gry trafią na Switch
683V

Level-5 ujawni w tym roku nowy tytuł na 20-lecie działalności. Wszystkie przyszłe ważne gry trafią na Switch

Switch potęgą jest i basta? Z takim zdaniem zgodziłoby się z pewnością Level-5. Znane japońskie studio ma ambitne plany rozwijani swoich gier na konsoli Nintendo.

Switch zdominował już rynek japoński (sprzęt rozszedł się w Kraju Kwitnącej Wiśni w nakładzie ponad 4 mln egzemplarzy), co oczywiście nie uchodzi uwadze wielu firm.

Mocna azjatycka oferta PS Plus!

Prezes Level-5 zapowiedział już, że wszystkie główne, nadciągające gry, tworzone przez to studio, otrzymają wersje na Switch.

"Generalnie mogę powiedzieć, że wszystkie nasze główne tytuły będą wydawane na Switch. Pomysł jest też taki, że to co stworzyliśmy na 3DS-ie będzie przenoszone dla Switch" - powiedział Akihiro Hino.

Pierwszy z tytułów przygotowanych dla Switch od Level-5 to The Snack World: Trejarers Gold. Gra trafi na japoński rynek 12 kwietnia.

To nie koniec ogłoszeń ze strony autorów Ni no Kuni 2 i kultowego Dragon Quest 8. Prezes Level-5 zapowiedział, że w związku z przypadającym na ten rok 20-leciem działalności firma ujawni zupełnie nową grę.

"Chcemy ujawnić kompletnie nowy tytuł na naszą 20 rocznicę. To będzie kulminacja naszej ciężkiej pracy przez ostatnie 20 lat. Nie mogę się już doczekać by to zrobić" - zapewniał prezes Level-5.

Studio zaczęło funkcjonować w październiku 1998 roku, więc można się spodziewać, że zapowiedź nowej gry pojawi się właśnie w okolicach "urodzin" Level-5, czyli w październiku.

Źródło: https://gematsu.com/2018/03/level-5-ceo-future-main-titles-released-switch-level-5-vision-2018-set-fall

Tagi: